16.06.2024, meniny má
4. mája 2024

Na Galantskom Weste sa chystá výnimočný Majáles. Sľubuje bohatý športový a kultúrny program pre deti aj dospelých

Na Galantskom Weste sa chystá výnimočný Majáles. Sľubuje bohatý športový a kultúrny program pre deti aj dospelých
Zdroje: bystricoviny.sk,Dušan Hein/FB: Galanta West
reklama

Máj v Galante začal naozaj vo veľkom štýle. XXL verzia prvomájových osláv potešila Galanťanov každého veku. Zabudnúť však nemôžeme na ďalší sviatok, ktorý nasleduje presný týždeň po prvom máji.

8.máj je sviatkom víťazstva nad fašizmom, ale aj dňom červeného kríža. Po svojom ho budeme môcť osláviť aj u nás v Galante.

V jeho termíne sa totižto chystá Majáles a sľubuje príjemný komunitný program spolu s dobrovoľnou zbierkou.

Majáles na Weste

Májová veselica počas 8. mája sa bude konať na sídlisku West priamo za Galanta termom na zelenej ploche od 9:30 hod. Umiestnením sa organizátori snažia o zapojenie aj odľahlejších častí Galanty, ako je napríklad aj Sever, alebo Kolónia.

reklama

Pôjde o športovo rodinný deň, kde však nebude núdza o program pre deti, či dospelých. Pripravenú budú rozmanité kategórie behu, detské stanovištia s disciplínami, ale aj súťaže a nafukovacie atrakcie.

Účastníkov potešia určite aj kolotoče, bufet plný skvelého občerstvenia, či bohatá tombola. Postarané však bude aj o unikátny kultúrny program.

Tematický kultúrny program

Po životom prekypujúcich aktivitách našich najmenších vtiahne do svojho rozprávkového sveta čarovná Lili Lentilka. Jej detské predstavenie začne už o 12:00 hod.

Skvelý a tematický kultúrny program si následne o 13:00 hod. pripraví Ľudo Kuruc, spevák napodobňujúci legendárneho Karola Duchoňa. Vystúpenie bude niesť aj milú symboliku, nakoľko sa v Galante nedávno oslavovalo výročie jeho narodenia.

Mimo iné je neďaleko od konania akcie aj ulica, pomenovaná po Karolovi Duchoňovi. Počas trvania akcie bude k dispozícii možnosť prispieť do dobrovoľnej zbierky.

Všetky takto vyzbierané prostriedky poputujú na renováciu a rekonštrukciu areálu na Weste, kde sa bude konať akcia. V pláne je rekonštrukcia starého betónu, ale aj orezanie stromov. Čerešničkou je plánované osadenie šachového stolu.

Program je nabitý a organizátori z Templars Slovakia sa tešia na všetku účasť. Nezostáva tak nič iné, len využiť druhú sviatočnú májovú stredu na príjemne strávené dopoludnie v komunitnej atmosfére nášho mesta.

Zdroj: FB/Templars Slovakia

Zdroj: FB/Templars Slovakia

Zdieľať na Facebooku