19.05.2024, meniny má
19. apríla 2024

Prvomájové oslavy v Galante budú tohto roku XXL. Tešiť sa môžeme na extra veľkú nádielku zábavy, vystúpení a zážitkov

Prvomájové oslavy v Galante budú tohto roku XXL. Tešiť sa môžeme na extra veľkú nádielku zábavy, vystúpení a zážitkov
Zdroj: galantasity.sk
reklama

Ani sme sa nenazdali a ocitli sme sa v druhej polovici apríla. Počasie nás deň čo deň prekvapuje a my sa pomaly, ale isto blížime k obľúbenému jarnému obdobiu – máju.

Okrem už tradičného teplejšieho počasia máj prináša aj jeden špeciálny sviatok. Prvý máj sa slávi na rôznych miestach po svete. V Galante v roku 2024 naberú oslavy prvého mája na rozmeroch a my sa máme na čo tešiť.

Prvomájové oslavy XXL

XXL prívlastok nemá podujatie v názve len tak, pre zábavu. O jeho extra veľkosti sa môžeme presvedčiť aj pri pohľade na plánovaný program a aktivity.

Zúčastniť podujatia sa môžeme ako inak, 1. mája 2024 od 10:00 hod. Už od začiatku na nás bude čakať nabitý program plný prekvapení.

reklama

XXL Program

V doobedných hodinách ožije námestie tancom vďaka vystúpeniam tanečných súborov CALMA, CLIS, STEP by STEP, Hip Hop Johny Mečoch, ale aj gymnasticko-akrobatický klub ŠK Arkádia.

Zrak prítomných ohromí aj exhibícia Strongman. Pokúsia sa totiž o prekonanie rekordu v ťahaní kamiónu s deťmi, ktorý bude zapísaný do slovenskej knihy rekordov.

Následné do kroku zahrá aj hudobno-zábavná skupina ŠČAMBA. Tá vznikla na prelome tisícročí za účelom zabávať a rozveseľovať ľudí a zaručene rozveselí aj vás.

O 14:30 hod. sa z námestia všetci presunú v sprievode po Hlavnej ulici do mestského parku. To všetko prebehne za famózneho hudobného doprovodu Dychového orchestra mesta Galanta.

Program tu však zďaleka nekončí, presunie sa len do mestského parku ku kaštieľu. Tu nás budú až do večerných hodín sprevádzať Dychová hudba Šintavanka, ľudová veselica s ADY FORRÓ BAND spoločne so spevokolom ŠVERMOVANKA.

Nezabudlo sa určite ani na najmenších Galanťanov. Tých poteší program pre deti v podaní vždy usmiatej LILI LENTILKA. Okrem programu budú k dispozícii aj detské kolotoče a nespočetné množstvo možností pre aktivity od tvorivých dielní až po florbal, či lukostreľbu.

Dobročinný aspekt

Aká by to bola akcia v Galante, keby sa nesnažila o podporu dobrej veci v našom okolí. Počas trvania osláv sa bude preto konať zbierka na podporu liečby malej Larky.

Podporiť jej životný príbeh budeme môcť kúpou červeného karafiátu na námestí. Ten si potom budeme môcť symbolicky vziať aj na pochod mestom.

Podpora tu však nekončí. Zbierku môžeme podporiť aj priamo na programe v mestskom parku, kde sa budú predávať lahodné bryndzové halušky. Ich kúpa rovnako prispeje na liečbu pre dievčatko z nášho okolia.

Tak neváhajte a príďte sa pozrieť na tohtoročné XXL oslavy, kde si každý príde na svoje. Na jednej akcii si totižto priamo v Galante môžeme užiť skvelý program, zabaviť sa a dokonca aj podporiť dobrú vec.

Zdroj: FB/Templars Slovakia

Zdroj: FB/Templars Slovakia

 

 

Zdroje: FB/Templars Slovakia, FB/Mesto Galanta - oficiáln stránka MsÚ
Zdieľať na Facebooku