30.09.2023, meniny má
6. apríla 2023

Neviete ešte, ako budete tráviť Veľkonočnú nedeľu? V Galante sa chystá veľkonočná opekačka s milým programom pre deti

Neviete ešte, ako budete tráviť Veľkonočnú nedeľu? V Galante sa chystá veľkonočná opekačka s milým programom pre deti
Zdroje: mapio.net/canva.com
reklama

Pomaly sa rozbieha apríl a jeho šialené počasie nás neustále prekvapuje silným a studeným vetrom, prehánkami aj kolísavými teplotami. Nič však neoklame pohľad z okna, ktorý ponúka potechu pre oči v podobe pomaly ožívajúcej prírody a prichádzajúcej jari.

S postupným otepľovaním sa mnoho našich aktivít pomaly, ale isto presúva do vonkajšieho prostredia. Láka nás nielen práca v záhradke, ale tiež prechádzky a výlety do prírody.

Jar nám však prináša aj najväčší kresťanský sviatok – Veľkú noc, na ktorú sa tešia aj deti. Počas veľkonočných sviatkov si užijú (najmä chlapci) tradičnú slovenskú šibačku a oblievačku s odmenou v podobe veľkonočných sladkostí.

Ako informuje RTV Krea, deti v Galante sa spolu so svojimi rodičmi môžu tento rok tešiť aj na veľkonočnú opekačku na galantskom Šárde.

reklama

Veľkonočná opekačka v Komunitnej záhrade na Ekofarme

Aj tento rok sa tak môžeme tešiť na kvalitne strávený sviatočný čas v prírode, ktorá je neďaleko od mesta. Práve na Veľkonočnú nedeľu 9. apríla 2023 pripravilo občianske združenie Templars v spolupráci s mestom Galanta pre svojich občanov nádherné rodinné podujatie, ktoré začne o 11.00 hod.

Okrem možnosti užiť si prírodu v okolí Šárdu bude pre prítomných pripravený krátky prírodný chodník, ktorý bol pri tejto príležitosti vyčistený. Mimoriadne vítané je aj domáce občerstvenie, ktoré môžete priniesť a vychutnať ho spolu s ďalšími zúčastnenými.

Zdroj: mapio.net

Zdroj: mapio.net

Nezabudli ani na tých najmenších

Organizátori Veľkonočnej opekačky nezabudli ani na deti, pre ktoré je pripravený pekný a zaujímavý program, ako aj malá odmena.

Každé dieťa si počas prechádzky po spomínanom prírodnom chodníku bude môcť zvesiť jedno číselko. Po prechádzke zistia, že každé číslo ukrýva nejaký druh prekvapenia. Či už pôjde o veľkonočnú klasiku v podobe čokoládového vajíčka alebo inú drobnosť, určite sa potešia všetky deti.

Opekačka sa uskutoční v Komunitnej záhrade na Ekofarme u manželov Jozefa a Evy Vinceových.

Po takýchto odmenách si budú môcť aj vďaka sponzorom opiecť na ohni špekačky so slaninkou a zahnať tak hlad po prechádzke. Pre všetkých hladošov a maškrtníkov však budú pripravené aj sladké šúlance, ktoré bude pripravovať šéfkuchár Jožko.

Počas celej akcie bude deti rozveseľovať aj maskot prezlečený za veľkonočného zajaca. Navyše podujatie bude mať aj nový, charitatívny rozmer vďaka benefičnej zbierke pre detičky, ktorým môžeme aj takýmto spôsobom pomôcť.

Ak ešte neviete, ako stráviť Veľkonočnú nedeľu, možno veľkonočná opekačka bude to pravé pre vás. V redakcii budeme veľmi radi, ak sa podobné podujatia v našom meste stanú tradíciami. Organizátorom ďakujeme a nezostáva už nič iné, iba im zaželať počas akcie prívetivé počasie a pekné zážitky.

Zdroj: FB/Templars Slovakia

Zdroj: FB/Templars Slovakia

 

Zdroje: FB Templars Slovakia, rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku