25.09.2022, meniny má
6. júla 2022

O post primátora mesta Galanta sa v komunálných voľbách bude uchádzať aj nezávislý kandidát Peter Kolek. Akú víziu má súčasný riaditeľ Mestského kultúrneho strediska?

O post primátora mesta Galanta sa v komunálných voľbách bude uchádzať aj nezávislý kandidát Peter Kolek. Akú víziu má súčasný riaditeľ Mestského kultúrneho strediska?
Zdroje: FB MsKS Galanta/FB Peter Kolek
reklama

Petra Koleka môžete poznať ako riaditeľa Mestského kultúrneho strediska v Galante, ale aj ako poslanca mestského zastupiteľstva, kde pôsobil osem rokov. Tentokrát ohlásil svoju kadidatúru na post primátora Galanty.

Heslom kampane 49-ročného kandidáta je Vráťme naše mesto občanom. Akými zásadami sa plánuje riadiť v prípade úspešného zasadnutia do primátorského kresla?

So súčasným vedením mesta nesúhlasí

Ako vraví, nosnými piliermi jeho kampane sú zásady, v zmysle ktorých je ľudí potrebné spájať, a nie rozdeľovať. Taktiež vyhlásil, že rozhodne nebude tolerovať korupciu, klientelizmus a netransparentnosť. Jeho plánom je do rozhodovacieho procesu zapájať v čo najväčšom množstve najmä samotných obyvateľov Galanty.

„K rozhodnutiu kandidovať ma viedlo viacero faktorov. Podpora a povzbudzovanie okolia, obyvateľov i poslancov mesta k tomuto kroku. Druhým zásadným faktom je, že moja predstava o fungovaní mesta a jeho ďalšom smerovaní je diametrálne odlišná od tej súčasnej,“ uviedol pre teraz.sk.

reklama

Taktiež doplnil, že sa dlhodobo nestotožňuje so spôsobom riadenia mesta súčasným vedením, keďže autokratické riadenie bez hľadania kompromisov považuje za krajne nevhodné.

O budúcich primátoroch sa rozhodne v októbri

Ako vyhlásil predseda Národnej rady SR, voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022 od 7.00 hod. do 20.00 hod. O kompletnom zozname zaregistrovaných kandidátov vás budeme aj naďalej informovať v predstihu.

Komunálne voľby budú tento rok po prvýkrát spojené aj s voľbami do orgánov samosprávnych krajov. Na post primátora a poslancov mestského zastupiteľstva sa dostanú kandidáti, ktorí získajú najväčší počet platných hlasov. Posledné komunálne voľby prebehli v roku 2018, kedy sa primátorom mesta Galanta stal Peter Paška.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, minv.sk
Zdieľať na Facebooku