04.02.2023, meniny má
12. januára 2023

Posledná rozlúčka s Ing. Štefanom Mikušom sa uskutoční v meste Sládkovičovo

Posledná rozlúčka s Ing. Štefanom Mikušom sa uskutoční v meste Sládkovičovo
Zdroje: freepick.com/súkromný archív Štefana Mikuša
reklama

Pred pár mesiacmi sme zverejnili krásny článok o autorovi z ľudu Štefanovi Mikušovi zo Sládkovičova. Článok mal ohlas a dokonca ste písali aj so záujmom o jeho vydanú knihu pod názvom Podaná ruka v 1947.

Prvá prezentácia tejto publikácie sa konala 8. septembra 2022 v Evanjelickom kostole v Sládkovičove pri príležitosti 75. výročia presídlenia. Galanta a jej široké okolie bolo pred 75 rokmi silno zasiahnuté výmenou obyvateľstva.

Išlo o výmenu obyvateľov medzi Česko-Slovenskom a Maďarskom. Táto výmena poznamenala veľa životov, rodín a osudov z oboch národnostných menšín na zahraničnom i domácom území.

Zdroj: súkromný archív Štefana Mikuša

reklama

So smútkom oznamujeme

S ľútosťou a smútkom vám oznamujeme, že pán Štefan Mikuš už nebude autorom novej knihy. Neprihovorí sa nám, nebude spomínať a ani sa nebude pýtať susedov naokolo, čo si pamätajú z minulosti.

Nespíše už nové knihy, ale v tých, ktoré napísal, nám zanechal kúsok histórie aj seba. Vždy, keď sa začítate alebo chytíte niektorú z jeho kníh do ruky, tak si na neho spomeniete, pretože bol jedným z nás.

Najdôležitejšie v živote je zanechať stopu aj vtedy, keď tu už nie sme a jemu sa to podarilo. Jeho stopou sú rodina a ľudia, ktorých miloval, kamaráti, s ktorými sa zabával, a jeho knihy.

Posledné zbohom, Štefan Mikuš

Smútiaca rodina s hlbokým zármutkom oznamuje, že dňa 10. januára 2023 zomrel vo veku 73 rokov občan mesta Ing. Štefan Mikuš.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa koná 14. januára 2023 (v sobotu) o 15.00 hod. v Dome smútku v Sládkovičove.

Smútiacej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdieľať na Facebooku