04.02.2023, meniny má
28. novembra 2022

Prinášame vám zopár nápadov, ako si viete advent spríjemniť tvorbou vianočných pohľadníc s deťmi. Pochváľte sa vašimi výtvormi

Prinášame vám zopár nápadov, ako si viete advent spríjemniť tvorbou vianočných pohľadníc s deťmi. Pochváľte sa vašimi výtvormi
Zdroj: unsplash.com
reklama

Dlhé zimné večery prinášajú okrem iného aj možnosť tvoriť, vyrábať a hrať sa s deťmi, napríklad aj pri stole v kuchyni. Najmä pokojné adventné dni, kedy už očakávame príchod Vianoc, sú jedinečnou príležitosťou na spoločne strávené chvíle s rodinou.

Zaraďte tvorenie do vašich predvianočných zvykov a určite na to budete s radosťou spomínať. My vám v tomto a ďalších článkoch prinesieme jednoduché návody na príjemné tvorenie s deťmi. Všetko, čo potrebujete na „domáce tvorivé dielne“, máte pravdepodobne doma a nevyžaduje to extra prípravu ani pomôcky, dokonca ani veľkú námahu či zručnosť.

Prvý adventný týždeň

Čo tak vyrobiť si pozvánky k vianočnému stolu alebo pre návštevu počas vianočných sviatkov? Alebo vytvorte vlastné vianočné pohľadnice, ktorými potešíte svojich blízkych.

Práve začiatok adventu je vhodný pre tento druh tvorenia. Vyrobené pozvánky či pohľadnice stihnete ešte odoslať poštou, aby prišli pozvanej osobe včas do schránky.

reklama

Potrebujeme

  • farebný papier (alebo vzorovaný papier)
  • výkres (môže byť aj farebný)
  • ozdoby (gombíky, stužky, nálepky…)
  • fixky
  • nožnice (obyčajné, vrúbkované)
  • lepidlo
  • nálepky (vianočný motív, hviezdičky, bodky, vločky…)
  • vatové odličovacie tampóny
  • pohyblivé oči
  • veľa fantázie

Postup

Najdôležitejšia je hlavne vaša fantázia, pretože váš výtvor bude jedinečný. Náš postup a pomôcky berte ako pomocnú barličku pre začiatok vašej inšpirácie.

Zvoľte si veľkosť pozvánky alebo pohľadnice, najčastejšie je to A5 (papier veľkosti A4 preložený na polovicu). Pozvánky môžete vytvoriť aj ako pohľadnice bez druhej polovice na otváranie. Výber materiálu, z ktorého bude pozvánka či pohľadnica vyrobená (farebný papier alebo výkres), nechávame na vás.

Ak ste si už vytvorili základ, prichádza na rad zdobenie prednej strany, kde potrebujete svoju zručnosť, trpezlivosť a fantáziu. Ako vidíte nižšie na obrázkoch, použiť môžete čokoľvek od farebného papiera, gombíkov, nálepiek, fixiek, ceruziek až po vatové tampóny, s ktorými najčastejšie pracujú najmenší. Ak by ste náhodou tvorili snehuliakov, sobov alebo iné postavičky, môžete použiť aj pohyblivé očká.

Keď už ste so zdobením pozvánky či pohľadnice skončili, nezabudnite nechať dobre vyschnúť lepidlo. Následne môžete váš výtvor doplniť textom. Ako pri tvorbe, aj pri textoch je len na vašej fantázii, čo použijete – básničky, vianočné vinše či vaše myšlienky. Nezabudnite sa podpísať. Hotové pozvánky či pohľadnice choďte odoslať na poštu spolu s deťmi, bude to pre ne zážitok.

Prajeme vám príjemné strávené chvíle s vašimi deťmi pri spoločnom tvorení a sami sme zvedaví, ako vám to pôjde. Nezabudnite sa nám teda pochváliť s vašimi výtvormi v komentároch pod článkom na Facebooku Galantasity.sk. Čoskoro prinesieme ďalšie nápady na druhý adventný týždeň.

Zdroj: FB Autismocomehofatto

Zdroj: FB Autismocomehofatto

Zdroj: FB Autismocomehofatto

Zdroj: femm.interez.sk

Zdroj: Pinterest

Zdroje: FB Autismocomehofatto, sk.pinterest.com, femm.interez.sk
Zdieľať na Facebooku