19.05.2024, meniny má
14. septembra 2023

Športový projekt povzbudzuje matky k aktivite počas dojčenia. Beh dojčiacich žien v Hodoch organizuje už svoj deviaty ročník

Športový projekt povzbudzuje matky k aktivite počas dojčenia. Beh dojčiacich žien v Hodoch organizuje už svoj deviaty ročník
Tomáš Mrva
reklama

Bežci a bežkyne z Galanty aj jej blízkeho okolia budú mať tento mesiac o program postarané. Začiatkom septembra si budeme musieť spraviť previerku kondície, ale aj poriadnu revíziu celej bežeckej výbavy.

Mimo nového večerného behu Galantou sa športovci z okolia budú môcť zúčastniť aj unikátneho športového podujatia s názvom Beh dojčiacich žien – Hodský minikros.

Unikátny Beh dojčiacich žien v Hodoch

Jedinečné podujatie behu dojčiacich žien sa koná už od roku 2014 a jeho cieľom je poukázať najmä na fakt, že dojčenie nie je žiadnou prekážkou. Príznačnou pre tento event je najmä komunitná rodinná atmosféra aj udržateľnosť.

Organizátorom podujatia je lokálny bežecký klub Galantská elita o.z. v spolupráci s MUDr. Luciou Nemašikovou. Celý projekt je realizovaný zo zdrojov Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja. Hlavnou bežeckou kategóriou celého podujatia bude, ako už plynie z názvu behu, beh dojčiacich žien.

reklama

Podujatie však nie je obmedzované jednou kategóriou a každoročne uvíta aj približne 180 bežcov a bežkýň naprieč všetkými vekovými kategóriami. Väčšina športovcov absolvuje celú trasu v dĺžke 4,5 kilometra, ktorá ich prevedie poľnými cestami v krásnom okolí Hodov.

Najmenší športovci si podľa síl a schopností môžu prejsť prvé desiatky, či stovky metrov. Beh sa bude konať už v nedeľu 17. septembra a začínať bude prezentáciou na parkovisku pred firmou Autoplachty Vajda o 8:00 hod.

Samotný beh začína o 10:00 hod. a prihlásiť naň sa môžete aj on-line. Má aj vysokú úroveň o čom svedčia rekordy, ktoré aktuálne držia Tibor Kakas (čas 15:16) a spoluzakladateľka Lenka Hudeková (20:09). Po behu všetkých čaká milá rodinná atmosféra plná hodnotných rozhovorov, ale aj bohatá tombola.

Zdroj: Tomáš Mrva

Zdroj: Tomáš Mrva

Plogging – Enviromentálne orientovaná príprava na beh

Mimo hlavný beh pozývajú organizátori aj na bežeckú prípravu v podobe ploggingu. Plogging sa vyznačuje najmä spojením behu so zbieraním odpadkov. Pred hlavným behom tak môžu dobrovoľníci vyčistiť trať aj jej bezprostredné okolie. Uskutoční sa už v piatok 15.9.2023 o 9:00 hod.

Podujatie je krásnym príkladom toho, že aj malé lokálne podujatie môže vďaka dobrému nápadu mať dopad a stať sa unikátom na celom Slovensku. Tak obujme bežecké tenisky, pevne zaviažme šnúrky a hurá na milú lokálnu športovú akciu s jedinečným posolstvom.

Zdroj: Tomáš Mrva

Zdroj: Tomáš Mrva

 

Zdroje: beh.sk, sdetmi.sk, Tomáš Mrva
Zdieľať na Facebooku