28.02.2024, meniny má
23. novembra 2023

Tohtoročný Mikuláš v Galante bude mimoriadne štedrý. Deťom prinesie okrem sladkostí aj kopec zážitkov

Tohtoročný Mikuláš v Galante bude mimoriadne štedrý. Deťom prinesie okrem sladkostí aj kopec zážitkov
Zdroje: FB/Galantské novinky, lepsiden.sk
reklama

Skoré večerné zotmenie a chladný vánok postupne prináša zimu aj do našej Galanty. Deje sa tak veľmi rýchlo a ani sa nenazdáme, už oslavujeme Vianoce.

Predtým sa však môžeme tešiť na nádherné sviatočné obdobie. Najbližšie nám pripomenie blížiace sa sviatky deň svätého Mikuláša. Ten do Galanty zavíta tento rok o čosi skôr.

Galantský Mikuláš

Slávnosti na deň svätého Mikuláša budú v tomto roku v našom mestečku nabité programom. Tradícia spojená s predzvesťou Vianoc, rozdávaním sladkostí a recitovaním básní tak naberie úplne iný rozmer.

Skorší príchod Mikuláša v tomto roku možno niektorí deti ešte viac poteší. Možno dostanú sladkosti dokonca dvakrát. Celomestské privítanie Mikuláša sa totižto chystá už 2. decembra 2023 od 14:00 hod.

reklama

Nádherné podujatie venované najmä deťom zabezpečili úžasní ľudia z MsKS v Galante, OZ Templars Slovakia a OZ Pre rozvoj Galanty.

Zdroj: FB/Galantské novinky

Zdroj: FB/Galantské novinky

Čokoládové prekvapenie

Srdcia detí sú na každého Mikuláša v očakávaní a ich chuťové poháriky sú pripravené ako nikdy. Spolu s Mikulášom totižto prichádza čas na tie najlepšie sladkosti – vianočné či nevianočné.

Aký by to bol Mikuláš bez sladkostí? Tie deťom Mikuláš dovezie aj počas celomestských osláv na námestí, aby im vyčaril na tvári úsmev.

Prejazd Mikuláša aj interaktívny program

Vítanie Mikuláša v Galante bude bohaté na program a zážitky. Už od 14:00 hod. sa môžeme tešiť na nádherný prejazd Mikuláša.

Mikuláš v Galante pojal pominulé roky moderné spôsoby a vyvážal sa na nádherných veteránoch. Tohto roku sa však vracia ku klasike. Tradičný Mikulášsky koč vyrazí od sídliska WEST a povezie sa mestom až k sídlisku Sever.

Zdroj: FB/Galantské novinky

Zdroj: FB/Galantské novinky

Zdroj: FB/Galantské novinky

Zdroj: FB/Galantské novinky

Sprievod tak pridá bežnej slávnosti ďalšiu štipku magického Galantského šmrncu. Ihneď po ňom, o 14:30 hod. príde na rad detské Vianočné škriatkovanie.

Tento úžasný interaktívny program si budeme môcť vychutnať priamo na našom milom Mierovom námestí. Program bude predzvesťou príchodu Mikuláša na námestie, čo plánuje už o 15:00 hod.

Slávnostné rozsvietenie a filmové prekvapko

Po tom, čo Mikuláš obdaruje detičky dobrou náladou aj sladkou dobrotkou, prenechá slovo primátorovi. Ten následne priamo na námestí slávnostne rozsvieti vianočné osvetlenie v meste.

Aby toho nebolo málo, Galantský Mikuláš má pre deti pripravený aj špeciálny darček. Všetky deti majú zdarma vstup do kina DK Galanta na obľúbenú animovanú rozprávku Kocúr v čižmách.

Ráta sa aj s aktuálnou nevyspytateľnosťou počasia. V prípade zlých podmienok, dažďa, či silného vetra, bude celý program presunutý na nádvorie neogotického kaštieľa.

Program na Mikuláša v Galante bude teda ako žiaden iný. Mesto si opäť v spolupráci s partnermi pripravilo nádherný program, v ktorom si každý príde na svoje.

Zaujať nás môže interaktívny program, netradičný Mikulášov koč, alebo zábavné detské kino. Aj v redakcii sa z úžasného programu tešíme a všetkým prajeme krásneho Mikuláša bohatého na sladkosti aj zážitky.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: domkulturyga.sk, FB:Templars Slovkia
Zdieľať na Facebooku