29.11.2023, meniny má
1. decembra 2022

Už čoskoro budú aj v Galante vianočné trhy. Pozrite si, v ktorých blízkych mestách si ich ešte budete môcť užiť

Už čoskoro budú aj v Galante vianočné trhy. Pozrite si, v ktorých blízkych mestách si ich ešte budete môcť užiť
Zdroje: galanta.sk/trnava.sk
reklama

Vianočné trhy sú medzi ľuďmi veľmi populárne a obľúbené. Zúčastňujú sa ich nielen pre ponúkaný program, chutné jedlo či predaj rôznych výrobkov, ale aj pre stretnutia s rodinou a kamarátmi.

V nasledujúcich riadkoch vám prinášame informácie o vianočných trhoch v Galante, ale aj v blízkych okolitých mestách. Užite si ich jedinečnú a príjemnú atmosféru, ako aj koncerty a zábavu.

Vianoce v Galante

Samozrejme, vianočná atmosféra neobíde ani naše okresné mesto. V Galante sa vianočné trhy uskutočnia od soboty 17. do štvrtka 22. decembra 2022 na Mierovom námestí pred budovou Mestského úradu.

Podujatie má názov Vianoce v Galante. Mesto už teraz vyzýva všetkých ľudových remeselníkov, umelcov a predajcov vianočného sortimentu a občerstvenia, aby sa prihlásili prostredníctvom emailu trhy@galanta.sk. O podrobnom program vás budeme ešte informovať.

reklama

Zdroj: MsKS Galanta

Vianočné trhy v Seredi

Tento rok budú vianočné trhy v Seredi na Námestí slobody od 16. do 20. decembra 2022 (piatok až utorok). Predajné stánky budú otvorené od 10.00 do 22.00 hod.

V rámci programu budete môcť priamo na námestí vidieť napríklad Vianočné pásmo ZŠ J. A. Komenského, vystúpenie Miriam Kaiser s názvom Biblické piesne na Vianoce, spevácky recitál Čas Vianočný v podaní Maroša Banga, vianočný koncert vokálno-inštrumentálneho dua Ukitas či folkové Vianoce v podaní Ľuboša Konečného a Vlada Machalu. Pre deti sú pripravené vianočné inscenácie Ako principálka cirkus založila a Duch Vianoc.

V rámci vianočných podujatí sa môžete tešiť na Mikuláša, ktorý zavíta na Námestie slpobody v utorok 6. decembra 2022 o 17.00 hod.stredu 7. decembra v Seredi privítame aj fenomenálnu českú speváčku Lucku Bílú s jej tradičným vystúpením Bílé Vánoce Lucie Bílé.

Okrem toho sú ešte pripravené tvorivé dielne v múzeu, benefičný koncert Spolu bez bariér, vianočné koncerty žiakov ZUŠ J. Fischera-Kvetoňa, vianočný program Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi, Štefanský punč a varené víno s poslancami či Silvestrovský kamión.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Vianočné trhy v Trnave

Vianočné trhy v Trnave prebiehajú už od piatka 25. novembra a budú trvať až do piatka 23. decembra 2022. Podrobný program Adventu v Trnave nájdete na tomto odkaze. Mapu stánkov si môžete pozrieť na tomto linku.

Návštevníkov trhov určite zaujme stromček, ktorý bol osadený 11. novembra 2022. Ide o smrek pichľavý, ktorý organizátori získali z Modranky. Rástol v areáli základnej školy na ulici Ivana Kraska.

Taktiež nesmú chýbať Stredoveké vianočné trhy v Trnave. Ich piaty ročník sa uskutoční od piatka 16. do nedele 18. decembra 2022. Návštevníci si budú môcť užiť dobové remeslá, živé zvieratá, živý betlehem, drevený kolotoč a dobový punč. Informácie o tomto podujatí priniesla agentúra Hector na ich Facebooku.

Vianočné trhy v Hlohovci

Tento rok sa po dvojročnej prestávke budú konať vianočné trhy aj v Hlohovci . Prebiehať budú od stredy 14. do piatka 23. decembra 2022.

Organizátori pozývajú návštevníkov na pravú vianočnú atmosféru s blízkymi a priateľmi s medovinou či punčom. Informácie priniesli organizátori na Facebooku Vianočné trhy Hlohovec.

Vianočné trhy v Nitre

Vianočnú atmosféru si obyvatelia Nitry, ako aj návštevníci môžu vychutnávať na Svätoplukovom námestí od piatka 25. novembra do nedele 23. decembra 2022. V hre je aj možnosť, že sa Vianočné trhy v Nitre predĺžia až do piatka 6. januára 2023.

V prvý deň trhov si deti z nitrianskych základných škôl užili zdobenie vianočného stromčeka. V prvú adventnú nedeľu (27. 11) bolo slávnostne otvorené Vianočné mestečko. V tento deň bol tiež rozsvietený vianočný stromček.

Mikuláš so svojimi pomocníkmi spestrí deň a náladu počas druhej adventnej nedele 4. decembra 2022. Účastníci trhov si budú môcť taktiež užiť jazdu vláčikom, ktorým príde Mikuláš. Vláčik bude premávať od nedele 4. 12. do utorka 6. 12.

Zdroje: trnavskyhlas.sk, FB agentúra Hector, galanta.sk, nitra.sk, FB Vianočné trhy Hlohovec, FB Mesto Sereď, Ľubomír Veselický
Zdieľať na Facebooku