04.02.2023, meniny má
17. septembra 2022

Užite si jedinečnú kombináciu pohybu a prekonávania prekážok. Aj o tom je parkour

Užite si jedinečnú kombináciu pohybu a prekonávania prekážok. Aj o tom je parkour
Zdroj: woolfacademy.sk
reklama

Šport je dôležitou súčasťou našich životov. Počas pandémie koronavírusu boli možnosti hýbať sa obmedzené, no vďaka súčasnej situácii sa môžeme vo voľnom čase venovať aj takýmto činnostiam. A medzi ne patrí napríklad aj parkour.

Príďte si užiť túto zaujímavú a skvelú aktivitu, ktorá v sebe spája jedinečnú kombináciu pohybu a prekonávania prekážok. Medzi miesta, kde sa dá tejto aktivite venovať, patrí aj Woolfacademy.

Parkour – kde a ako sa ho naučiť:

Parkour sa vyučuje v dvoch mestách – v Hlohovci funguje od roku 2017 a v Galante od roku 2019. V akadémii sa v rámci bezpečnej výujy využíva certifikované gymnastické náradie.

Tréning je zameraný na všestranný rozvoj pohybových a silových schopností detí a mládeže. Pod dozorom kvalifikovaných trénerov je možné trénovať každú sobotu. Samotný tréning je zameraný na dve časti – silovú časť a gymnastickú časť. Tá študentov postupne pripraví na ťažšie akrobatické prvky a preskoky.

reklama

Gymnastické prvky sa vyučujú od základov (kotúľ vpred, stojka, kotúľ vzad, preskoky cez švédsku bedňu, mlynské kolo) po náročnejšie prvky. Medzi ne sa dajú zaradiť napríklad salto vpred a salto vzad.

Tréningy sú vedené len formou kurzu bez možnosti skúšobných a jednorazových tréningov, aby nenastal zmätok. Termín kurzu si je možné rezervovať na tomto odkaze. Môžete si vybrať vybrať medzi mestami Galanta a Hlohovec. Kontakt majú na ich web stránke.

Čo to je parkour?

Ide o disciplínu francúzskeho pôvodu. Jej základom je schopnosť dostať sa pomocou vlastného tela bezpečne, plynule a účinne z bodu A do bodu B. Nejde o extrémny šport. Parkour je skôr umenie alebo disciplína podobná sebaobrane v bojových umeniach.

Fyzická časť parkouru je založená na prekonávaní prekážok v ceste, ktoré sa v nej vyskytnú, ako keby išlo o život. V rámci oslovení sa pre muža využíva pojem traceur, pre ženu traceuse alebo traceurka.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: woolfacademy.sk, Wikipedia
Zdieľať na Facebooku