04.02.2023, meniny má
13. októbra 2022

V Galante a jej okolí sa uskutoční viacero podujatí. Príďte si užiť tanečnú zábavu, zaujímavý splav či divadelné predstavenia

V Galante a jej okolí sa uskutoční viacero podujatí. Príďte si užiť tanečnú zábavu, zaujímavý splav či divadelné predstavenia
Zdroje: galanta.sk/domkulturyga.sk
reklama

V Galante a jej okolí si budú môcť návštevníci užiť mnoho zaujímavých a unikátnych podujatí. Medzi nimi sú napríklad Stretnutie nielen pre osamelých – Vinobranícka zábava či Svetlonos na splave.

Poďme sa teda pozrieť na kultúrne podujatia, ktoré bude možné navštíviť v najbližšej dobe.

Tanečná zábava

Mestské kultúrne stredisko Galanta pozýva všetkých účastníkov od 18 rokov na podujatie Stretnutie nielen pre osamelých – Vinobranícka zábava.

Uskutoční sa v sobotu 15. októbra 2022 od 19.00 do 01.00 hod. v estrádnej sále MsKS. Cena vstupného je 5 eur. O hudobnú zložku programu sa postará skupina ALI BAND.

reklama

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Splav v Jelke

Vo Vodnom mlyne Jelka sa v sobotu 22. októbra 2022 uskutoční ďalšia akcia – Svetlonos na splave. Toto podujatie je uzatvorením vodáckej sezóny na Dunajských ramenách, Malom Dunaji i na Váhu v úseku okolo Hlohovca. Vďaka pokojným vodám všetkých troch tokov je podujatie vhodné pre každého. Tam, kde na jar vodáci spolu s Vesnou rieky odomykali, ich pred zimou symbolicky uzamknú.

Vítaný je každý, kto obľubuje a vyhľadáva unikátne zážitky. V tomto termíne sa rieky už väčšinou nesplavujú, preto je to o to zaujímavejšie a lákavejšie aj pre skúsenejších vodákov. Deti určite zaujmú svetielkujúce lampáše a romatické duše zasa krása jesennej prírody.

V cieli bude pre všetkých pripravený horúci čaj a možnosť opiecť si slaninu alebo špekáčik. Vodácka výstroj bude zabezpečená (lode, pádla, plávacie vesty), stačí sa dobre obliecť. Ceny lístkov sú 17 eur/dospelý, 12 eur/dieťa do 10 rokov. Ďalšie informácie nájdete na tomto odkaze.

Organizátorom podujatia je OOCR Matúšova zem – Mátyusföld, ďalej Trnavský samosprávny kraj, OOCR – Žitný ostrov – Csallóköz, Rezort Piešťany, Vodné túry – Vizitúrák, Eurorafting – rafting a splavy riek a Banana Tour.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Halloweenska párty

Milovníci párty a Halloweenu si prídu na svoje. Už v sobotu 22. októbra 2022 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante od 21.00 hod. uskutoční Halloween Bonita Party.

O skvelú hudbu sa postarajú DJ-i Zolee, Klaudee, Frenky, Silver a hudobnými hosťami bude maďarský Newik a DJ Matt & L-Deejay. Môžete sa tešiť na „namakanú“ zvukovú aj svetelnú techniku, chýbať nebude ani veľkoplošná ledobrazovka. Vstupné je 10 eur a masky sú vítané.

Zdroj: FB Bonita Galanta OZ

Divadelné „vyžitie“

Tešiť sa môžu aj milovníci divadla. V Mestskom kultúrnom stredisku sa v priebehu októbra a novembra uskustoční niekoľko divadelných predstavení.

V pondelok 24. októbra 2022 o 19.00 hod. to bude predstavenie Lordi, ktoré je vhodné pre divákov od 15 rokov. Cena vstupenky je 18 eur. Účinkujú známi slovenskí herci Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun. Réžie sa ujal Peter Serge Butko. Predstavenie má dĺžku 90 minút.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Repríza komédie Mužské oddelenie od Radošinského naivného divadla sa uskutoční v pondelok 14. novembra 2022 o 19.00 hod. Cena vstupenky je 20 eur.

V predstavení účinkujú Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová, Martina Slobodová a Mojmír Caban. Réžiu má na zodpovednosti Juraj Nvota.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Milovníci muzikálov si tiež prídu na svoje. Ide o mládeži prístupný muzikál Alžbeta Báthory, ktorý sa uskutoční v Mestskom kultúrnom stredisku v utorok 29. novembra 2022 o 19.00 hod. Cena vstupenky je 32 eur. Dĺžka predstavenia je 120 minút. Príbeh legendárnej grófky, ktorej nenaplnené túžby prebudia v jej srdci draka.

V muzikáli sú spojené príbeh legendárnej grófky, sugestívna pôvodná hudba a podmanivý temperament slovenského folklóru. O dynamické choreografie sa postarala Silvia Hudec Beláková. Réžiu a scenár má na zodpovednosti I. Blahút. Medzi účinkujúcimi nájdeme mená ako Katarína Ivanková, Adela Mojžišová, Marek Majeský, Filip Biro, Judita Hansman a Gregor Hološka.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: domkulturyga.sk, galanta.sk
Zdieľať na Facebooku