19.05.2024, meniny má
22. apríla 2024

V Galante sa uskutoční spoločný koncert partnerských základných umeleckých škôl. Účinkovať budú žiaci z Galanty aj Mikulova

V Galante sa uskutoční spoločný koncert partnerských základných umeleckých škôl. Účinkovať budú žiaci z Galanty aj Mikulova
Zdroje: mikulov.cz/canva.com/galantasity.sk
reklama

V Galante je jar obzvlášť bohatá na športové aj kultúrne podujatia takmer každého druhu. Jedno výnimočné kultúrne podujatie spájajúce dve mestá vzdialené od seba viac než 160 kilometrov sa chystá priamo u nás v mestskom parku.

Pôjde o spoločný koncert partnerských Základných umeleckých škôl – Galanta a Mikulov. Pozrite sa čo nás čaká a nenechajte si túto príležitosť ujsť.

Spoločný koncert dvoch partnerských ZUŠ

Mikulov a Galanta fungujú a spolupracujú v harmónii už od augustu roku 2003. Obe mestá sú si podporou, ale aj vzájomnou inšpiráciou v oblasti vzdelávania, športu, hospodárenia, ale aj kultúry, či mnohých ďalších oblastí.

Kultúrne puto si budeme môcť priamo u nás v Galante pozrieť naživo už v utorok 23. apríla o 16:00 hod. Základná umelecká škola Josepha Haydna Galanta si v spolupráci so Základnou umeleckou školou Mikulov pripravila unikátny hudobný program.

reklama

Účinkovať budú žiaci oboch spriatelených ZUŠ. Príjemné melódie rozozvučia mikrofóny a nástroje v severnej veži neogotického kaštieľa a my sa máme naozaj na čo tešiť.

Toto podujatie bude totiž ako žiadne iné. Poukáže nielen na živé kultúrne dedičstvo oboch miest, ale aj na to, ako dokáže vzájomná podpora otvoriť dvere kreativite a kultúre aj v našom meste.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: domkulturyga.sk
Zdieľať na Facebooku