25.09.2022, meniny má
12. augusta 2022

V Galante sa začal už 36. ročník Galantských trhov. Z ich bohatého a zaujímavého programu si vyberie každý

V Galante sa začal už 36. ročník Galantských trhov. Z ich bohatého a zaujímavého programu si vyberie každý
Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta/topky.sk
reklama

Vo štvrtok 11. augusta 2022 odštartoval v Galante už 36. ročník Galantských trhov. Potrvajú ešte v piatok a v sobotu a prinesú skvelý program, ktorý nájdete nižšie v článku.

Tento rok si však budete musieť zaplatiť vstupenku na jednotlivé dni v hodnote 10 eur. Pre Galanťanov platí 50-percentná zľava.

PIATOK – 12. august

Mestský park

O 15.30 hod. park rozprúdi spevácko-tanečná show spojená so zábavnými súťažami pre deti s názvom AJ MY TO VIEME ROZTOČIŤ.

Vystúpenie mladých talentov v hre na bicie nástroje si budete môcť pozrieť o 17.00 hod. O dve hodiny nato bude nasledovať koncert maďarskej skupiny ELEKTRON BAND. Od 21.00 hod. až do skorého rána sa parkom bude ozývať Ľudová veselica so skupinou CLUB 84.

reklama

Amfiteáter

O 19.00 hod. vás bude čakať vystúpenie maďarskej skupiny ABBASOLUT, po ktorej bude nasledovať koncert jednej z najúspešnejších maďarských popových kapiel NEOTON FAMÍLIA o 21.00 hod.

SOBOTA – 13. august

Mestský park

Pre deti bude o 17.00 hod. pripravené Detské divadelné predstavenie MÁŠA, MEDVEĎ A ZLATÁ RYBKA. Nasledovať bude o 19.00 hod. koncert skupiny TRAKY a o hodinu nato maďarský koncert LAGZI LAJCSI. Aj v sobotu na vás bude čakať Ľudová veselica do skorého rána so skupinou ALI BAND.

Amfiteáter

O 21.00 hod. sa môžete tešiť na divadelnú show v réžii Jána Ďurovčíka s názvom THE DUCHON´S, kde zaznejú nesmrteľné hity Karola Duchoňa v novom šate.

Sprievodné podujatia

Súčasťou Galantských trhov bude aj Pivný festival v mestskej tržnici, v rámci ktorého sa môžete tešiť na hudobnú nádielku DJ Muša (12. augusta) a Ady Forro Band (13. augusta). Od 20.00 hod. sa bude pre všetkých poriadnych pivárov konať aj pivná súťaž.

Vyšantiť sa budete môcť na zábavných atrakciách na Mierovom námestí, parkovisku OD Mladosť a v mestskom parku. Mestský park počas celých trhov ožije aj Remeselníckou uličkou. 

Najlepšia letná party bude v Galandii, kde vás roztancuje a zabaví uznávaný DJ MAIREE. Párty začína v piatok 12. augusta a pokračuje aj v sobotu 13. augusta na Retro Oldies party, kde prvých 100 z vás dostane aj welcome drink. Vstup je od 21.00 hod.

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Športové podujatia

Chýbať nebudú ani športové aktivity, ako napríklad Letná guľovačka Paintballu v mestskom parku či Turnaj v stolnom tenise v Dome športu.

Konať sa bude aj Medzinárodný kolkársky turnaj, no pokiaľ vás zaujíma bojové umenie, určite sa príďte pozrieť na ukážky judo v mestskom parku.

Výstavy

Pripravených je aj množstvo zaujímavých výstav, z ktorých si vyberie každý návštevník:

  • Slovenský zväz záhradkárov – Výstava ovocia, zeleniny a kvetov vo vestibule NGK (11. – 13. august 2022, 10.00 – 19.00 hod.),
  • Salón 2022 – renesančný kaštieľ (11. – 13. august 2022),
  • DIGIFOTO – XX. ročník medzinárodnej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby v renesančnom kaštieli (13. august 2022 o 16.00 hod.),
  • Ing. Lucia Gajdošová Neštická – „Keď to plynie“ SKNK (11. – 13. august 2022).

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku