16.06.2024, meniny má
20. decembra 2022

Zahoďte vianočný stres a zresetujte si na Vianoce hlavu. Chystá sa 11. ročník vianočného behu

Zahoďte vianočný stres a zresetujte si na Vianoce hlavu. Chystá sa 11. ročník vianočného behu
Zdroje: canva.com/fkga.sk, Magda Vrábelová
reklama

Pomaly, ale isto prichádzajú okrem poriadneho ochladenia, očakávania snehu a lyžovačiek tiež najkrajšie sviatky roka – Vianoce. A hoci sú Vianoce prezentované ako sviatky pokoja, nie je to vždy úplne tak.

Mnohí vieme, aké náročné je zabezpečiť pekné Vianoce. Počnúc nákupom potravín a darčekov na poslednú chvíľu až po výber vianočného stromčeka a kapra či naplánovania rodinných návštev sa pokojné sviatky razom menia na stres.

Najjednoduchším riešením, ako sa naozaj uvoľniť, je potom dobrý film, hudba či príjemná zimná prechádzka. Avšak pre tých, čo majú radi svižnejšie tempo, to môže byť aj beh. Počas behu si tak človek vyvetrá hlavu plnú starostí a urobí aj niečo pre svoje zdravie. Netreba sa však zabudnúť dobre obliecť.

Vianočný beh

Vianočný beh Kolóniou je tradičný beh, ktorý organizuje rodina Adamčová. Ako informoval Marek Adamča na svojom Facebooku, aj tento rok sa beh bude konať na Štedrý deň 24. decembra 2022. Bežať sa bude v Galante, v časti Kolónia o 9.00 hod. na Javorovej ulici.

reklama

Pôjde v poradí už o 11. ročník tohto skvelého športového podujatia. Bežať sa bude jeden okruh po Kolónii, cca tri kilometre, a to pohodovým vianočným tempom, ktoré zvládnu začiatočníci, ale aj deti.

Po sviatočnom športovom výkone bude pre účastníkov pripravené aj občerstvenie. Nakoľko neexistuje zlé počasie na behanie, len zle oblečený športovec, bežať sa bude za každého počasia. Počas 10. ročníka vianočného behu neodradil športovcov ani sneh a dážď.

Máme to šťastie, že aj u nás v Galante sa organizujú podobné milé akcie, ktoré okrem zahriatia tela behom zahrejú aj na duši. Nezostáva nám už nič iné, len nachystať si tenisky, teplé oblečenie a využiť vianočné doobedie aj na šport, ktorý mnohých možno energicky nakopne. Napokon, po takom športovom výkone bude aj štedrovečerná kapustnica chutiť úplne inak, zaslúžene.

Zdroj: FB/Marek Adamča

Zdroj: FB Marek Adamča

Zdroje: FB Marek Adamča
Zdieľať na Facebooku