19.05.2024, meniny má
12. septembra 2023

Zaujímavé prednášky v téme rodičovstva a výchovy, ale aj stretnutia s autormi a čítania. Pozrite sa s nami na bohatý septembrový program knižnice v Galante

Zaujímavé prednášky v téme rodičovstva a výchovy, ale aj stretnutia s autormi a čítania. Pozrite sa s nami na bohatý septembrový program knižnice v Galante
senec.sk,canva.com,efektivne-rodicovstvo.sk
reklama

S pomalými, ale istými zmenami vo farebnosti listov sme čoraz bližšie k atmosferickej jeseni. Tá je po tohtoročnom teplom lete u viacerých už viac ako vítaná. Úzko sa spája s oddychom, pohodlím pri televízii, či dobrej knihe spolu so šálkou teplého nápoja, ktorý navodí pocit komfortu.

Spomenutým knihám nebudeme v Galante vzdialení ani začiatkom jesene a to aj vďaka bohatému programu našej knižnice. Tá, ako už dávno vieme, je okrem svojej knižničnej podstaty aj strediskom rôznych vzdelávacích a kultúrnych podujatí. Na jeseň si v tomto roku naplánovala naozaj nabitý program, tak sa naň spolu pozrime.

Program knižnice na prichádzajúcu jeseň

Septembrovú sezónu plnú podujatí započne už 13.9.2023 o 18:00 hod. beseda v maďarskom jazyku s Tünde Eliašovou Bosákovou v oblasti psychológie a výchovy. Stretnutia sa môžeme zúčastniť v nádhernom priestore Esterházy Restaurant Galanta.

O niečo neskôr, dňa 18.9.2023 o 13:30 hod. sa môžeme tešiť na stretnutie so spisovateľkou a ilustrátorkou Danicou Pauličkovou a to priamo na ZŠ SNP v Galante. Danica je okrem iného aj výtvarníčkou a novinárkou. Poznať ju však môžeme najmä z jej tvorby nádherných detských ilustrovaných kníh.

reklama

Dňa 26.9. o 17:00 hod. sa v prostredí čitárne Galantskej knižnice opätovne na skok vrátime k téme rodičovstva spoločne s Martinou Vagačovou. Vo svojej praxi sa venuje poradenstvu, individuálnej psychológii, ale aj vzdelávaniu vo výchove.

Mladí autori a pisári sa určite môžu tešiť na 27.9. o 10:00 hod., nakoľko sa uskutoční vyhodnotenie časopisu Pod lupou. Mimo spomínaný program môžete v knižnici rátať aj so stálymi akciami.

Medzi tie patrí napríklad čítanie pre deti. V maďarskom jazyku sa tak bude konať každú stredu o 10:00 hod. a v slovenskom jazyku zas každý štvrtok o 10:00 hod. Zabudnúť netreba ani na výstavu Martina Kellenbergera z knihy Miroslava Musila Neuveriteľné dobrodružstvá grófa Beňovského v detskej klubovni.

Zaujať určite mimo iné dokáže aj samotná exkurzia v Galantskej knižnici, alebo nevídané stretnutie s nevidiacim kníhovníkom. Tie si však treba vopred dohodnúť na t.č. 031/780 29 20, 0911 135 793, alebo e-mailom na kniznica@galantskakniznica.sk.

Všetky podujatia sú bezplatné, no napriek tomu mimoriadne lákavé, takže ak vás akýkoľvek druh programu zaujal, netreba váhať. My sa ako vždy veľmi tešíme aktivite, ktorú knižnica vyvíja v každom ohľade spoločenského života. Aj počas septembra totiž prostredníctvom zaujímavých podujatí myslí na dospelých i deti, edukáciu aj kultúru v meste Galanta.

Zdroj: galantskakniznica.sk

Zdroj: galantskakniznica.sk

 

Zdroje: galantskakniznica.sk, senec.sk, efektivne-rodicovstvo.sk
Zdieľať na Facebooku