28.02.2024, meniny má
12. januára 2023

RC Bambuľkovo v Galante nie je iba pre mamičky s deťmi, ale pre celé rodiny. Príďte si oddýchnuť a spoznať nových ľudí

RC Bambuľkovo v Galante nie je iba pre mamičky s deťmi, ale pre celé rodiny. Príďte si oddýchnuť a spoznať nových ľudí
Zdroj: FB RC Bambulkovo
reklama

Mamy na materskej či rodičovskej dovolenke sa po určitom čase ocitajú v kolotoči povinností, ktorý sa začína v momente, ako príde dieťatko na svet. Tento kolotoč sa však časom začne podpisovať najmä na ich psychickom rozpoložení.

Častokrát sú odrezané od „vonkajšieho“ sveta a celý ich deň sa točí okolo babätka a domácnosti. Našli ste sa v tomto opise? Potrebujete prísť na iné myšlienky alebo sa poradiť s inými mamičkami? Navštívte Rodinné centrum Bambuľkovo v Galante.

Čo je to Bambuľkovo?

V polovičke roku 2002 sa tri rodiny začali raz do týždňa stretávať, aby spoločne strávili voľný čas a aby sa deti mohli spolu zahrať. Počas  rozhovorov medzi matkami vyplynulo, že každá z mamičiek by rada navštevovala materské centrum. V Galante sa však žiadne nenachádzalo a najbližšie bolo v Trnave.

Zhodli sa na tom, že materské centrum by mohlo byť v Galante užitočné. Veď ktorá mamička by nechcela vybočiť zo svojho stereotypu alebo sa poradiť s inými mamičkami? Okrem toho by sa aj dieťa stretlo a zahralo so svojimi rovesníkmi.

reklama

Zdroj: FB RC Bambulkovo

A tak založili občianske združenie Materské centrum Bambuľkovo, ktorého stanovy boli schválené 23. decembra 2002. O sedem rokov neskôr, konkrétne k 31. 12. 2009, centrum zaznamenalo podstatnú zmenu v stanovách, vo vedení a rovnako aj v názve, kedy sa zmenilo na Rodinné centrum Bambuľkovo. 

K zmene názvu došlo z dôvodu rozšírenia cieľovej skupiny a tiež programovej ponuky. Aby bolo už z názvu jasné, že centrum nie je iba pre mamičky na „materskej“. Podstata centra sa však nemení a hlavnou cieľovou skupinou stále ostávajú práve deti.

Občianske združenie Rodinné centrum Bambuľkovo funguje od svojho počiatku na dobrovoľníckej báze. V súčasnosti aj s pomocou aktivačných zamestnancov z úradu práce (UPSVaR).

Bambuľkovo v Galante

Rodinné centrum Bambuľkovo nájdete v Galante na Hlavnej ulici 977/14 (historická žltá budova vedľa vinotéky Matyšák). Otváracie hodiny sú v pondelok až piatok od 9.00 do 12.00 hod. Vstupné za časovo neobmedzený jednorazový vstup na jednu rodinu je 2,50 eura. 

Okrem toho, že sa sem môžete prísť v doobedňajších hodinách zahrať so svojím dieťatkom, RC Bambuľkovo organizuje aj množstvo iných aktivít. 

Všetky informácie o ich podujatiach či iných akciách môžete sledovať na ich Facebooku, ďalej v uzavretej skupine Bambuľkáčky, kde sa môžete, samozrejme, pridať a tiež na ich webovej stránke.

RC Bambuľkovo vám v rámci svojich aktivít ponúka napríklad rôzne tvorivé dielne, prednášky, diskusie, podporné skupiny dojčenia, ale aj priestor pre detské oslavy.

Po vianočných prázdninách vás opäť pozývajú do svojich priestorov, ktoré počas voľných dní prešli očistou a dezinfekciou.

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroj: FB RCBambulkovo

Zdroj: FB RCBambulkovo

Zdroj: fb RCBambulkovo

Zdroje: FB RC Bambulkovo, rcbambulkovo.sk
Zdieľať na Facebooku