29.11.2023, meniny má
21. septembra 2023

Detské ihrisko Zornička v Galante bude čoskoro obnovené. Počas jeho revitalizácie bude vítaná aj pomoc dobrovoľníkov

Detské ihrisko Zornička v Galante bude čoskoro obnovené. Počas jeho revitalizácie bude vítaná aj pomoc dobrovoľníkov
Zdroje: galantasity.sk, FB/Templars Slovakia
reklama

Takmer v srdci Galanty, mierne zakryté pred očami ľudí pokrývkou listov z bujnej zelene, sa nachádza miestnymi obľúbené detské ihrisko Zornička. Toto lokálne komunitné miesto slúži už množstvo rokov ako centrum pre zážitky a tvorbu spomienok mnohých rodín z Galanty aj okolia.

Posledné roky však napriek snahám o jeho udržiavanie sa materiály opotrebúvali a z dôvodu obáv o bezpečie návštevníkov bolo v tomto roku dočasne uzatvorené. Priblížil sa však čas na jeho revitalizáciu. Tej môžeme byť navyše aktívne účastní aj my.

Budúcnosť detského ihriska Zornička

Ihrisko Zornička bolo odjakživa dosť navštevované a mnohým občanom práve preto značne chýba. Jeho správa bola odovzdaná mestu Galanta, ktoré dalo v uplynulých mesiacoch vykonať jeho kompletnú revíziu. Správa z revízie však nebola pozitívna a viaceré poškodenia a komponenty ihriska nespĺňali bezpečnostné štandardy. Na ihrisku boli poškodené rôzne herné elementy, prepadnutý bol aj tamojší kanál.

Z týchto dôvodov bolo ihrisko dočasne uzatvorené a usilovne sa pracovalo na odstránení nedostatkov a jeho znovuotvorení. Z rozpočtu mesta sa podarilo vyčleniť sumu 6000€, ktorá bude slúžiť priamo na opravy detského ihriska. Pri jeho znovuotvorení sľubujú aj prekvapenie, aké nevidno na žiadnom z Galantských ihrísk. Nateraz však zostáva tajomstvom.

reklama

Predpokladané znovuotvorenie ihriska je odhadované o približne 6 týždňov. Jeho otvoreniu však bude predchádzať naozaj veľké množstvo revitalizačných a inštalačných prác, ktoré budú doplnené aj o dobrovoľnícku brigádu. Tá k jeho znovuotvoreniu výrazne napomôže. Veď spoločným úsilím ide všetko ľahšie.

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zornička sa poteší aj dobrovoľníkom

Na brigádu pozývajú Technické služby mesta Galanta v spolupráci s Templars Slovakia. Počas dňa budú mať brigádne práce na starosti odstraňovanie buriny, kosenie, demontáž nefunkčných a starých častí ihriska a jeho jednotlivých komponentov. Tie použiteľné a funkčné sa  budú zároveň maľovať.

Počas celej brigády zabezpečia Technické služby mesta odborný dohľad a chýbať nebude ani občerstvenie v podobe špeciálnej frankfurtskej polievky od šéfkuchára Jozefa Besztro. Dresscode riešiť nie je potrebné, postačia aj staršie tepláky, či monterky. Jednoducho čokoľvek šité na poriadnu prácu.

Začiatok brigády bude už o 8:00 hod. ráno v túto sobotu, 23.9.2023 a predpokladané ukončenie je o 13:00 hod. Po brigáde príde na rad aj odbornejšia práca technických služieb.

Odstráni sa problematická staršia hojdačka aj basketbalový kôš a nainštalujú sa nové prvky, ktoré sú v tomto čase už vo výrobe. Vykonajú sa bezpečnostné orezy stromov v areáli ihriska a samotné stromy budú doplnené o zálievkové misy pre možnosť maximálneho využitia vody. Čo nevidieť tak bude môcť ihrisko Zornička opäť prekvitať detským smiechom a radosťou zo spoločných chvíľ v prostredí nášho mesta.

Renovácia detského ihriska Zornička v Galante nebude len o náhrade starého vybavenia novým, ale aj o investovaní času, síl a prostriedkov do bezpečia a radosti detí v budúcnosti. Bude to nie len vďaka mestu, ale aj vďaka výnimočnej komunite, templárom a dobrovoľníkom, že v meste opäť ožije jedno z najobľúbenejších detských ihrísk, Zornička.

Zdroj: FB/Mesto Galanta - oficiálna stránka MsÚ

Zdroj: FB/Mesto Galanta – oficiálna stránka MsÚ

Zdroje: galanta.sk, FB/Mesto Galanta - oficiálne stránka MsÚ, rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku