04.02.2023, meniny má
9. júla 2022

FC Slovan Galanta oslávil nádherné výročie 111 rokov svôjho pôsobenia. Na štadióne sa objavili aj hviezdne mená slovenského futbalu

FC Slovan Galanta oslávil nádherné výročie 111 rokov svôjho pôsobenia. Na štadióne sa objavili aj hviezdne mená slovenského futbalu
Zdroje: sport24.pluska.sk/FB FC Slovan Galanta
reklama

Mesto Galanta žije športovými udalosťami a oslavami, na ktoré mala dôvod aj pri príležitosti 111. výročia vzniku miestneho futbalového klubu. Futbalový štadión, na ktorom sa objavili aj známe tváre, tak rozozvučali nadšené pokriky.

Klub od svojho vzniku zmenil niekoľkokrát svoj názov, no dnes ho môžete poznať ako FC Slovan Galanta. Ako vyzeralo toto veľkolepé futbalové podujatie?

Futbal má vďaka mladým v Galante budúcnosť

Zaujímavosťou je, že galantský klub má za sebou bohatšiu históriu než giganti ako Slovan Bratislava či Spartak Trnava. „111 rokov galantského futbalu – to je dedičstvo, ktoré sme zdedili a snažíme sa ho posúvať ďalej,“ povedal pre RTV Krea predseda dozornej rady Andrej Kostka.

V meste pretrváva vysoký záujem o šport aj naďalej, čoho dôkazom je každoročný zápis približne 15 až 20 nových členov. Úspechy do klubu prinášajú nielen starší hráči, ale aj mládež, ktorá má za sebou množstvo vydarených zápasov.

reklama

Žiaci dosiahli v druhej lige tretie miesto, čo je fantastický výsledok. Mladší dorastenci v tretej lige zas druhé miesto a starší dorastenci v tretej lige štvrté miesto – tiež super výsledok,“ doplnil Kostka.

Zdroj: FB FC SLOVAN GALANTA

Diváci si na trávniku mohli taktiež pozrieť strhujúci zápas, v ktorom o víťazstvo bojovala Galanta so Zlatými Moravcami. 

Osláv sa zúčastnili aj štyria bývalí tréneri galantského klubu, medzi ktorými bol aj Milan Lešický. „Bol som tu v rokoch 1979 až 1981 a bolo to veľmi úspešné obdobie galantského futbalu, na ktoré veľmi rád spomínam. Všade, kde som chodil po svete, som Galantu dával za jeden veľký vzor,“ povedal Lešický.

Bol pri tých najväčších víťazstvách

Veľkou novinkou v galantskom klube je príchod nového trenéra Michala Hippa, ktorý patrí taktiež k bývalým reprezentačným trénerom. Ten má za sebou naozaj bohatú futbalovú dráhu, o ktorej porozprával RTV Krea.

Začínal som v Šali – hrávať futbal a derby, Galantu som zažil viackrát a chodieval som sem za starú gardu Československa alebo Slovenska. Ligu som hrával približne deväť rokov v Nitre a potom som hral v pražskej Slávii. Nasledovali Košice, Rakúsko a potom som sa dal na trénerskú dráhu.

Bol som pri najväčšom úspechu klubového futbalu na Slovensku, hral som Ligu majstrov s Petržalkou a bol som aj pri postupe do Afriky,“ ozrejmil Hipp.

FC Slovan Galanta želáme k nádhernému výročiu množstvo nových skvelých hráčov, víťazných gólov a postupov v tabuľke.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea, slovangalanta.sk
Zdieľať na Facebooku