28.02.2024, meniny má
27. novembra 2022

Futbalový klub FC Slovan Galanta utŕžil veľkú ranu. Navždy nás opustil vynikajúci tréner a úžasný človek Štefan Czafík

Futbalový klub FC Slovan Galanta utŕžil veľkú ranu. Navždy nás opustil vynikajúci tréner a úžasný človek Štefan Czafík
Zdroje: FB FC Slovan Galanta/canva.com
reklama

Vždy sa vám snažíme prinášať pozitívne správy a novinky priamo z nášho malého mesta Galanty a jeho okolia. Nie vždy sú však dôležité informácie pozitívne, no napriek tomu si zasluhujú pozornosť. Jednou z takýchto informácií je aj spomienka na tých, ktorí nás opustili.

S hlbokým zármutkom a sústrasťou oznamujeme, že dňa 20. novembra 2022 nás vo veku 80 rokov navždy opustil dlhoročný tréner klubu FC Slovan Galanta, pán Štefan Czafík.

Rodinu zosnulého, no aj galantský futbalový klub Slovan Galanta tak zasiahla v minulom týždni ťažká správa. Pocítil ju snáď každý, kto mal niečo spoločné s futbalom v okolí Galanty, no aj tí, ktorí s futbalom nemali dočinenia. Pripomeňme si na uctenie pamiatky celoživotné skúsenosti tohto už zosnulého, avšak večného športovca.

Futbalista dvoch storočí

Štefan Czafík sa narodil v roku 1942 a futbal vošiel do jeho života už v skorom detstve. V 50. rokoch minulého storočia začal hrávať futbal v Galante a ako hráč s vynikajúcou technikou si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami.

reklama

Neskôr v 60. rokoch začal ako mladý dospelý hrávať za A aj B mužstvo FC Slovana Galanta. Počas všetkých rokov, ktoré futbalu venoval, sa tak stal nenahraditeľnou súčasťou tímu, na ktorú sa spoliehali všetci spoluhráči.

Zdroje: FB/FC Slovan Galanta

Zdroje: FB FC Slovan Galanta

Nezabudnuteľný tréner

Priamu akciu v bráne, útoku a obrane vymenil za trénovanie futbalového mužstva v rokoch 1970 – 1971, kedy začal pôsobiť ako asistent trénera A-čkového mužstva v Galante.

Nielen vďaka svojim futbalovým skúsenostiam, ale aj vďaka svojej výnimočnej povahe a predispozícii k vedeniu a motivácii tímu sa už v roku 1972 stal trénerom futbalového mužstva v Dolných Salibách. Odtiaľ sa v roku 1973 vrátil k trénovaniu svojho pôvodného mužstva FC Slovana Galanta.

Vo futbalovom klube Slovan Galanta s menšími prestávkami trénoval tím A mužov 17 sezón a tím A dorast 3 sezóny až do roku 2011. Neskôr sa pre svoje cenné a mnohoročné skúsenosti stal šéftrénerom mládeže.

Počas rokov v Slovane Galanta trénoval pán Czafík aj futbalové mužstvo Váhovce (1979 – 1980) a futbalové mužstvo Matúškovo (1989 – 1990, 1994 – 1995).

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Úspechy v Galante aj okolí

Jeho najväčšie úspechy v galantskom futbale boli postup do Majstrovstiev Kraja v sezóne 1973/74 a postup do 3.ligy Západ v roku 1993/94. Úspechov mužstva však bolo za jeho vedenia naozaj neúrekom a mnohí hráči ho dodnes považujú za najlepšieho trénera, ktorého si mohli želať.

Sú to práve ľudia ako pán tréner Štefan Czafík, ktorí robia aj malé mesto Galanta mestom s krásnou minulosťou a hrejivým pocitom domova. V mysliach a srdciach svojej rodiny a zverencov ostane aj vďaka svojej srdečnosti, priateľskej povahe a celoživotným profesionálnym skúsenostiam naveky.

Z redakcie chceme týmto spôsobom vyjadriť pozostalým úprimnú sústrasť a aspoň takto vzdať úctu vynikajúcemu trénerovi a úžasnému človeku Štefanovi Czafíkovi. Ďakujeme za všetko.

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Zdroj: FB/FC Slovan Galanta

Zdroje: FB FC Slovan Galanta
Zdieľať na Facebooku