30.09.2023, meniny má
6. apríla 2023

Galanta sa stala v poradí 21. mestom, v ktorom sa bude predávať časopis NOTA BENE. Pozrite sa, kde budete môcť jeho kúpou podporiť ľudí bez domova

Galanta sa stala v poradí 21. mestom, v ktorom sa bude predávať časopis NOTA BENE. Pozrite sa, kde budete môcť jeho kúpou podporiť ľudí bez domova
Zdroje: FB Trnavská arcidiecézna charita/FB OZ na záchranu Neogotického kaštieľa v Galante
reklama

Hoci sme v dnešnej modernej a technologicky vyspelej dobe zvyknutí na podávanie aj prijímanie informácií skôr v online priestore, z času na čas sa každý z nás rád vráti aj k tlačenej forme.

V Galante máme po novom znovu k dispozícii skvelé Galantské novinky a od apríla k nim pribudne ďalší časopis. V našom meste sa totiž od apríla spustil predaj časopisu NOTA BENE.

Časopis NOTA BENE v našom meste

Trnavská arcidiecézna charita spolu s Centrom pomoci človeku v Galante pomáhajú ľuďom v ťažkých životných situáciách a ľuďom bez domova neustále. V procese pomoci tým, čo si sami veľakrát pomôcť nevedia, sa zamýšľali nad možnosťami spolupráce s vydavateľstvom Proti prúdu, ktoré už viac ako 20 rokov úspešne vydáva známy časopis NOTA BENE.

Vďaka tomu sa Galanta stala 21. slovenským mestom, v ktorom si ľudia môžu časopis zakúpiť. Časopis NOTA BENE budú aj priamo u nás v Galante ponúkať dvaja predajcovia, muž so ženou. Obom poskytuje Centrum pomoci človeku Galanta okrem iného aj pravidelné špecializované sociálne poradenstvo.

reklama

Pre úspešné zapracovanie a spustenie predaja aj v našom meste ich počas prvého pracovného dňa sprevádzali a podporovali aj zamestnanci charity. Dôležité teraz pre nich je, aby sa vedeli dobre zapracovať a na to potrebujú najmä zákazníkov. Zákazníkmi môžeme byť aj my a zároveň im spolu môžeme pomôcť postaviť sa znovu na nohy. Pre ľudí bez domova je totiž každé euro veľkou pomocou.

Zdroj: FB/Trnavska charita

Zdroj: FB Trnavská arcidiecézna charita

Možno viacerí z vás majú záujem si tento časopis kúpiť a podporiť tak dobrú vec, ale nevedia, kde predajcov NOTA BENE nájdu. Nájdete ich pred známymi obchodnými strediskami Billa a Univerzál. K dispozícii sú tu každý pracovný deň od 10.00 do 16.00 hod. a každému predanému časopisu sa veľmi potešia.

Okrem toho, že podporíte ľudí bez domova, si však môžete vychutnať aj zaujímavé a dobré čítanie. Časopis NOTA BENE totiž pokrýva rôzne aktuálne témy od objavov cez prírodu, sociálnu oblasť, najnovšie správy až po rôzne ľudské príbehy. Každý si určite príde na svoje.

My v redakcii sa veľmi tešíme, že máme aj v našom meste organizáciu pomáhajúcu tým, ktorí to najviac potrebujú. Aj vďaka nim máme od apríla možnosť pravidelne prispieť formou kúpy časopisu aj my.

Zdroje: FB Trnavská arcidiecézna charita, FB NOTA BENE
Zdieľať na Facebooku