23.04.2024, meniny má
31. januára 2024

Galantská paleta v nás zobudí umeleckého ducha aj v roku 2024. Čoskoro nám predstaví diela talentovaných lokálnych umelcov

Galantská paleta v nás zobudí umeleckého ducha aj v roku 2024. Čoskoro nám predstaví diela talentovaných lokálnych umelcov
Zdroj: nitranoviny.sk
reklama

Nový rok začal naozaj rýchlo a my sa pomaly ale isto ocitáme na konci jeho prvého mesiaca. Chladné dni nám však stále dávajú najavo, že zima je stále tu a nemá v pláne tak rýchlo odísť.

Zo zimného spánku sa však s príchodom februára zobudí lokálne umenie. Blíži sa totižto tohtoročná Galantská paleta, ktorá predstaví diela mnohých lokálnych autorov.

Klub lokálnych výtvarníkov

Klub výtvarníkov s názvom Galantská paleta je tu už od roku 2002. Pýši sa hojným počtom, cca 40 aktívnych umelcov z okolia Galanty a pracuje pri Galantskom osvetovom stredisku.

Osvetové stredisko s výtvarníkmi pravidelne spolupracuje a organizuje tak unikátne a dychberúce umelecké výstavy rôzneho charakteru spolu s tvorivými stretnutiami.

reklama

Ako už býva zvykom, každoročne na prelome jari, v mesiacoch február a marec organizuje spomínanú reprezentatívnu výstavu. Tá sa koná v históriou dýchajúcich priestoroch nášho Renesančného kaštieľa v Galante.

Galantská paleta 2024

Tohtoročná Galantská paleta v Renesančnom kaštieli sa teší na všetkých návštevníkov už od 1. februára 2024. V tento bude celá výstava o 17:00 hod. zahájená vernisážou.

Následne bude výstava trvať až do 17.3., takže budeme mať naozaj mnoho času užiť si výstavu, či načerpať umeleckú inšpiráciu. Výstavu môžeme navštíviť utorok – piatok od 9.00 – 17.00 hod. a v sobotu od 13.00 do 17.00 hod.

Umelci aj obdivovatelia sa môžu tešiť na exponáty tvorené maľbou, plastikou, či fotografiou. Maľované obrazy budú skrývať techniky ako napríklad olej, akryl, pastel, airbrush aj ceruzka.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Celá výstava sa v tomto roku uskutoční opäť pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja, Galantského osvetového strediska a Mestského kultúrneho strediska Galanta.

Pôjde v poradí už o 61. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej tvorby. Zároveň je to 22. ročník výstavy neprofesionálnych umelcov klubu výtvarníkov pri Galantskom osvetovom stredisku.

Podujatie opäť spojí dohromady rozmanité a jedinečné talenty z nášho okolia, ktorí aj nám týmto spôsobom vnesú do života kúsok vlastnej umeleckej vášne a kreativity.

Neváhajme preto a užime si nádhernú umeleckú výstavu z nášho talentovaného lokálu. Príjemný umelecký zážitok, Galanťania.

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroj: galantasity.sk

Zdroje: domkulturyga.sk, osvetaga.zupa-tt.sk, FB/Klub výtvarníkov Galantská paleta
Zdieľať na Facebooku