23.04.2024, meniny má
19. februára 2024

Hlavná ulica v Galante bude vyblokovaná poľnohospodárskou technikou. Uzavretie bude súčasťou najväčšieho farmárskeho protestu doteraz

Hlavná ulica v Galante bude vyblokovaná poľnohospodárskou technikou. Uzavretie bude súčasťou najväčšieho farmárskeho protestu doteraz
Zdroje: euractiv.sk/FB: Galantské novinky
reklama

Členovia Regionálnej poľnohospodárskej a potravinovej komory v Galante plánujú podporiť protestujúcich aktivistov a potravinárov v Európe.

Zúčastnia sa tak protestného zhromaždenia aj v našom meste už tento štvrtok, 22. februára 2024. V meste bude značne obmedzená doprava.

Protest poľnohospodárov aj v Galante

Protestné zhromaždenie sa bude v našom meste konať štvrtok od 9:00 hod. do 15:00 hod.. Počas protestu bude kompletne obmedzená doprava na Hlavnej ulici v Galante.

Doprava bude počas konania protestu odklonená na ulicu Šafárikovu a ulicu Zoltána Kodálya. Mesto tak vyzýva verejnosť k podniknutiu všetkých krokov, aby bolo možné čo najľahšie predísť kolízii s protestujúcimi a rozmiestnenou technikou.

reklama

Po Hlavnej ulici plánujú v rámci protestu rozmiestniť približne 200 kusov poľnohospodárskej techniky. Celý priebeh protestu chcú riešiť výhradne slušnou formou.

Pre Denník N sa v tomto duchu vyjadril aj predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Emil Macho. Adresoval najmä búrlivé praktiky pri protestoch v západnej Európe, ktorým sa chcú u nás určite vyhnúť.

Nemusíme sa tak vôbec obávať zapaľovania pneumatík, či ničenia výkladov. Čas protestu bol rovnako nastavený tak, aby občania stihli vybaviť ranné povinnosti ako dochádzanie do zamestnania, či začiatok školského vyučovania u detí.

Dlhodobá nespokojnosť

Hlavným dôvodom nespokojnosti a protestu aktivistov a poľnohospodárov sú mnohé znevýhodnené podmienky, ktoré sa priamo dotýkajú aktuálnej situácie aj budúcnosti ich práce.

Medzi tie patrí veľké množstvo byrokracie, nereálne zelené ciele a nedostatočná ochrana európskych trhov pred dovozmi ukrajinských komodít. Dosiahnuť chcú najmä reálnu diskusiu a riešenia.

Protest bude súčasťou celoslovenskej kampane na podporu protestu proti spoločnej agrárnej politike EÚ. Po hlavných ťahoch sa bude poľnohospodárska technika s odkazmi, prečo protestujú.

Doprava tak bude obmedzená po celom Slovensku a zapojí sa celkovo viac ako 2000 traktorov. Tie zablokujú v niektorých mestách celé centrá, inde svojou pomalou 20-kilometrovou rýchlosťou len obmedzia plynulosť dopravy.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroje: galanta.sk, e.dennikn.sk
Zdieľať na Facebooku