26.04.2024, meniny má
19. októbra 2022

Jedným z najlepších brankárov vo Fortuna Lige je Galanťan Dominik Takáč. Futbal začal hrať už ako 7-ročný

Zdroj: fcspartaktrnava.com/culture.gov.sk

Pravidelne sa vám snažíme prinášať novinky z rôznych oblastí, no najviac nás teší, keď vám môžeme predstaviť úspešné osoby z nášho okolia. Takou je aj 23-ročný futbalista Dominik Takáč.

Dominik pochádza z Galanty a je veľmi talentovaným brankárom, ktorý chytá za známy slovenský futbalový tím Spartak Trnava.

Športový profil Dominika Takáča

Dominik sa narodil v roku 1999 v Galante v znamení kozorožca. Je vysoký 195 centimetrov, váži 89 kilogramov, číslo jeho dresu je 71 a kamaráti ho prezývajú „Taki“.

Hrá na pozícii brankára, po náročnom tréningu si rád vychutná poriadny hovädzí steak a ako správny športovec dbá na svoje zdravie a pije výhradne čistú vodu. Okrem futbalu rád počúva hudbu, najmä autorov ako DMS, a čas trávi s rodinou a priateľmi. Ako správny moderný mladý chalan neodíde z domu na krok bez laku na vlasy.

Futbalovým vzorom je pre Dominika známy španielsky futbalový brankár David de Gea, ktorý aktuálne hrá za Manchester United. Ten je zároveň aj Dominikovým najobľúbenejším klubom.

Zdroj: trnavskyhlas.sk

Začiatky futbalovej kariéry

Dominik začal s futbalom už ako 7-ročný a neskôr v žiackom veku prestúpil priamo do Spartaku. V Spartaku hral celé štyri roky v mládeži, keď mu jedného dňa prišla ponuka na prvú zmluvu do Spartakovského A-tímu.

Jednou z najkrajších spomienok pre Dominika zostáva nadobudnutie titulu majstrov. Mal vtedy 18 rokov, pre Spartak začal hrať iba prvú sezónu a aj keď priamo nenastúpil na žiaden zo zápasov, pri srdci ho už vtedy hrial pocit spolupatričnosti, ktorý mu bol akoby znamením, že v Spartaku sa mu bude dariť.

Na začiatky kariéry spomína Dominik s ťažším srdcom, nakoľko preňho boli dosť náročné. Mrzí ho hlavne, že vtedy veľa stretnutí neodohral, čo ale využil na efektívny tréning, zlepšenie vlastných nedostatkov a plnohodnotnú prípravu na ďalšie sezóny, v ktorých nám už svoj talent neraz predviedol.

Zdroj: fcspartaktrnava.com

Veľký úspech pre mladý talent

Ako informuje Fortuna liga na svojom FB profile, Dominik je vo svojich športových výkonoch veľmi úspešný, len nedávno ho totiž spomínali na svojej stránke. Úspešne sa mu podarilo vychytať strely všetkých súperov počas neuveriteľných 405 minút.

Tieto minúty sa Dominikovi podarilo natiahnuť až na 414 minút, kde prvýkrát po naozaj dlhom čase inkasoval gól v nedeľnom zápase proti Podbrezovej. Veľmi náročný zápas napokon Spartak Trnava proti Podbrezovej prehral v bilancii 3:1.

Nie každý zápas môže byť výherný, faktom však zostáva, že vo svojom okolí máme naozaj rôzne výnimočné talenty skryté v bežných ľuďoch. Výnimkou nie je ani Dominik. Na jeho futbalovej ceste mu preto želáme veľa úspechov, odhodlania a málo inkasovaných gólov.

Zdroje: fortunaliga.sk, FB Fortuna liga, fcspartaktrnava.com