28.02.2024, meniny má
10. októbra 2023

Jesenné palacinkové slávnosti lákajú cez víkend na voňavé jedlo a bohatý program. Výťažky z predaja podporia domova dôchodcov Patria

Jesenné palacinkové slávnosti lákajú cez víkend na voňavé jedlo a bohatý program. Výťažky z predaja podporia domova dôchodcov Patria
Zdroje: kamzakrasou.sk/canva.com/FB:Galantské novinky
reklama

Jeseň už je v plnom prúde a pociťovať začíname aj jej chladnú a sychravú stránku. Tá sa však nezaobíde bez pestrej farebnosti v listoch, ktorá spolu s typickou vôňou zahreje pri srdci každého milovníka tohto ročného obdobia.

Tešiť sa z tohto obdobia môžeme aj priamo u nás v Galante. Tento víkend sa u nás totižto uskutočnia Jesenné palacinkové slávnosti, ktoré budú svojou arómou a bohatým programom lákať a vítať každého okoloidúceho.

Voňavé jesenné podujatie s hrejivým posolstvom

Jesenné palacinkové slávnosti budú všetkých očakávať pred budovou Mestského úradu už túto sobotu, 14. októbra 2023 od 14:00 hod. Jednotlivé palacinky na sladký, či slaný spôsob si budeme môcť zakúpiť za symbolickú cenu 1€, pričom zárobky budú použité na charitatívnu zbierku.

Akcia sa koná v spolupráci Mesta Galanta, Mestského kultúrneho strediska a OZ Templars Slovakia. Po podujatí odovzdajú všetky vyzbierané prostriedky do Galantského Domova dôchodcov Patria. Vo vianočnom období sa využijú na spríjemnenie a vyčarenie úsmevu na tvárach seniorov v zariadení.

reklama

Súťažiacich ohodnotia deti aj vzácny hosť

Podujatia sa možno zúčastniť aj súťažne, prípravou palaciniek. V pláne je obsadiť celkovo približne 10 súťažných tímov. Urobiť tak však v prípade záujmu musíte do stredy, 11.10.2023 na čísle 0902 312 796, alebo e-mailom na sekretariat@domkulturyga.sk.

Do porotcovskej stoličky, z ktorej sa budú palacinkári hodnotiť zasadne aj vzácny hosť – Lucia Gyenesová. Tá je víťazkou druhej série známej televíznej show s názvom Pečie celé Slovensko.

Môžeme sa preto tešiť na adekvátne a odborné zhodnotenia každého pokrmu, ale aj výber troch najlepších tímov a ohodnotenie tej najlepšej palacinky.

Lucia návštevníkom mimo iné rada odpovie na všetky prípadné otázky. Celej akcie sa dokonca účastní úplne nezištne, nakoľko sa rovnako teší z charitatívnej podstaty podujatia.

Lokálni šéfkuchári sa preto nachystajú a s vlastnými surovinami predvedú svoje kulinárske palacinkárske schopnosti. Prichystajú mnoho palaciniek každej chuti od klasických sladkých s džemom, či nutellou, až po nie tak tradičné slané palacinky.

Počas dňa sa však nudiť nebudú ani deti. Poteší a zabaví ich totižto detská komediálna kulinárska šou Kuchár PEPE a LILI a pripravená bude aj detská porota, ktorá vyberie vlastného palacinkového favorita. Pracovať s energiou a fantáziou budú zas môcť počas autentických tvorivých tekvicových dielní.

V prichádzajúcom chladnom období sú to presne takéto podujatia, ktoré nás zahrejú na tele i na duši. Tak neváhajte a vyberte sa aj vy na jesennú prechádzku a palacinkové slávnosti. Zahriať vás totižto úplne jednoducho môže čerstvá a voňavá palacinka, alebo aj samotný pocit podpory dobrej veci.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroje: domkulturyga.sk, FB/Mesto Galanta - oficiálna stránka MsÚ, FB/Templars Slovakia
Zdieľať na Facebooku