29.03.2023, meniny má
3. februára 2023

Jesenný majster najvyššej súťaže Oblastného futbalového zväzu Galanta FC Tomášikovo má vysoké ciele aj do blížiacej sa odvetnej časti

Jesenný majster najvyššej súťaže Oblastného futbalového zväzu Galanta FC Tomášikovo má vysoké ciele aj do blížiacej sa odvetnej časti
Zdroj: Archív FC Tomášikovo
reklama

Šesťbodový náskok pred druhým celkom súťaže TJ Čierny Brod a 11-bodový pred trojicou ďalších prenasledovateľov OFK Pusté Úľany, TJ Horné Saliby a ŠK Váhovce by mali FC Tomášikovo do odvety stačiť na udržanie si prvej priečky aj do konca súťaže.

Pred blížiacou sa odvetnou časťou najvyššej súťaže ObFZ Galanta „Majstrovstvo oblasti – VII. liga dospelých“ sme požiadali o zhodnotenie prvej časti trénera Martina Schmidta, ktorý pohotovo reagoval na kladené otázky.

Ako by ste hodnotili vaše účinkovanie v jesennej časti súťaže ?

S účinkovaním v jesennej časti môžem vysloviť spokojnosť, tak ako bolo spokojné aj vedenie futbalového klubu. Máme náskok šiestich bodov, ale mrzí nás prehra v Čiernej Vode, kde sme boli počas 90 minút lepším mužstvom.

Nepremenili sme viacero gólových šancí, takže sa potvrdilo, keď nedáš gól, tak nemôžeš vyhrať.

reklama

Keby ste mali hodnotiť hru vašich jednotlivcov, boli tam v priebehu futbalovej jesene aj hráči, ktorí boli skutočnými oporami mužstvá?

Skôr by som zhodnotil tímovosť a výkonnosť celého kolektívu, pretože vedenie klubu pred súťažou rozhodlo, že máme v hráčskom kádri až 25 hráčov, čo nemá žiadne mužstvo a aj keď sme mali v priebehu jesene aj zranenia, mali sme taký kvalitný káder a vedel som nahradiť všetky posty, kde to bolo potrebné urobiť.

Hru jednotlivcov by som nejako nehodnotil, ale bola to kabína, ktorá v priebehu jesene žila, a preto sa nám podarilo aj získať 6-bodový náskok a prezimovať na čele tabuľky s týmto náskokom.

Na čele tabuľky máte pred svojím najväčším prenasledovateľom TJ Čierny Brod 6-bodový náskok a pri streleckej bilancii jesennej časti 52 strelených gólov by ste mohli tento náskok udržať. Navyše ako jediný účastník tejto najvyššej súťaže „Majstrovstvo oblasti – VII. liga“ máte až 25-členný hráčsky káder. Nastanú pred jarnou odvetou nejaké zmeny v hráčskom kádri?

Odišli iba traja hráči. Patrik Fedor, Erik Klempa (obaja prestúpili do TJ Veľké Bláhovo) a Dezider Egri (prestúpil do rakúskej regionálnej ligy).

Bol to náš najlepší strelec v jeseni so 17 gólmi. Strelec nám bude chýbať, ale mám tam ďalších hráčov, ktorí ho môžu nahradiť. Jedinou posilou by mal byť Mikuláš Szabo, ktorý sa vracia z Rakúska, ale s ním ešte len rokujeme o podmienkach prestupu do nášho mužstva.

Pred vstupom do zimnej prípravy ste nemuseli rozmýšľať o väčšej výmene hráčov. Nastali teda nejaké podstatné zmeny v hráčskom kádri oproti jesennej časti?

S prípravou sme začali pred dvomi týždňami a teraz postupne začneme dolaďovať hernú prípravu. V pláne máme odohrať päť prípravných stretnutí, ktoré odohráme všetky na umelej tráve v Galante.

Postupne sa v príprave stretneme s Novou Dedinkou, s Mostovou, s Nitrianskymi Hrnčiarovciami, s Mojmírovciami a v generálke s Baloňom.

S akým cieľom vstúpite do jarnej odvetnej časti súťaže?

Cieľ je jednoznačný od začiatku súťaže. Prvé miesto v súťaži a postup do VI. ligy Západoslovenského futbalového zväzu.

Na záver ešte pohľad na čelo tabuľky VII. ligy ObFZ Galanta:

  1. FC Tomášikovo – 33 b.
  2. TJ Čierny Brod – 27 b.
  3. OFK Pusté Úľany – 22 b.
  4. TJ Horné Saliby – 22 b.
  5. ŠK Váhovce – 22 b.

Zdroj: Archív FC Tomášikovo

Zdroje: Tréner FC Tomášikovo Martin Schmidt
Zdieľať na Facebooku