25.04.2024, meniny má
1. februára 2023

Mladí futbalisti z Galanty obsadili 7. miesto v kategórii starších žiakov U15 na halovom futbalovom turnaji v Púchove

Zdroj: Peter Mičúch

Mladí futbalisti Oblastného futbalového zväzu Galanta v kategórii starších žiakov U15 svojimi výkonmi príjemne prekvapili a v konkurencii 12 družstiev obsadili pekné 7. miesto.

Po skončení podujatia tréner výberu ObFZ Galanta Robert Pavlovič bol spokojný a zhodnotil ho slovami: „Turnaj U15 bol veľmi dobrý, pretože sme mali veľmi dobrých súperov. V prvom zápase sme trocha zaspali, ale v ďalších stretnutiach sme podávali veľmi dobré výkony. Chlapci makali na ihrisku a predvádzali veľmi dobrý futbal.

Nakoniec sme skončili na 7. mieste, ale táto siedma priečka je pre našich mladých futbalistov ďalším povzbudením tohto prestížneho turnaja v tejto vekovej kategórii. Ďakujem všetkým hráčom výberu, ale aj vedeniu Oblastného futbalového zväzu Galanta za vykonanú prácu a perfektné podmienky, ktoré nám vytvorili v príprave, ale aj v samotnom turnaji.“

Prehľad dosiahnutých výsledkov ObFZ Galanta

Základná A. skupina:

• ObFZ Galanta – ObFZ Považská Bystrica 3:1 (góly Galanty: Kohel 2, Forro 1)
  • ObFZ Galanta – ObFZ Nitra 1:6 (gól Galanty Kohel)
  • ObFZ Galanta – ObFZ Trenčín 0:1

Konečné poradie: 1. ObFZ Trenčín 7 b., 2. ObFZ Nitra 4 b., 3. ObFZ Galanta 3 b., 4. ObFZ Pov.Bystrica 2 b.

Stretnutia o konečné umiestnenie:

Skupina o 7. – 9.miesto:

• ObFZ Galanta – ObFZ Levice 2:0 (góly Galanty: Rigo, Osztenyi)
  • ObFZ Galanta – ObFZ Topoľčany 1:0 (Kohel)
  • ObFZ Topoľčany – ObFZ Levice 2:1

Konečné poradie: 7. ObFZ Galanta 6 b., 8. ObFZ Topoľčany 3 b., 9. ObFZ Levice 0 b.

12. ObFZ Považská Bystrica

Na záver ešte hráčsky káder ObFZ Galanta, ktorý reprezentoval tento výber na halovom turnaji v Púchove: Dominik Vörös, Štefan Vörös (obaja ŠK Váhovce), Adrián Michalek, Kamil Prvák (obaja FC Jelka), Matúš Petrovský (ŠK Šoporňa), Felix Forro (OFK Matúškovo), Kende Osztenyi, Marko Rigo (obaja TJ Dolné Saliby), Ádám Tobli, Csanád  Cserko, Bence Erdélyi, Benjamín  Gyōri , Dávid Kohel (všetci TJ  Družst. Trstice). Tréner: Robert Pavlovič, člen realizačného tímu: Gábor Renczeš.

Zdroje: ZsFZ, Obfz Galanta