28.02.2024, meniny má
4. novembra 2023

Na Galantskej kolónii vyrastie vďaka spoločnosti Samsung prvé zastrešené workoutové ihrisko

Na Galantskej kolónii vyrastie vďaka spoločnosti Samsung prvé zastrešené workoutové ihrisko
Zdroj: galanta.sk
reklama

Nakoľko už poznáme našu Galantu dobre, tak vieme, že v modernizácii a neustálom zlepšovaní naozaj nelení. Modernizácia dokonca pokračuje aj počas jesenných a zimných mesiacov.

V srdci Galantskej kolónie, pri detskom ihrisku totižto vyrastie vonkajšie workoutové ihrisko, ktoré poteší športovcov každého veku.

Nové workoutové ihrisko na kolónii

V meste majú stále na mysli blaho občanov a s tým sa do veľkej miery spájajú aj možnosti v trávení voľného času. Tým aktuálne riešeným je nový športový areál na Galantskej kolónii, ktorý bude zrealizovaný v celkovej hodnote takmer 39 000 eur.

Vďaka spoločnosti Samsung Electronics Slovakia tak budú mať Galanťania nové workoutové ihrisko, ktoré bude naozaj jedinečné. Ako prvé ihrisko v okolí bude aj kompletne zastrešené, aby športovci mohli cvičiť v každom počasí.

reklama

Primátor mesta, Mgr. Peter Kolek odovzdal v uplynulom týždni celý projekt do rúk realizátorovi stavby a to v prítomnosti personálneho riaditeľa Samsungu aj vedúcej oddelenia rozvoja a výstavby.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Pripravované workoutové ihrisko však nezruší predchádzajúce detské ihrisko, bude naopak jeho súčasťou a rozšírením. Pôvodné prvky detského ihriska tak budú zachované a ihrisko po novom ponúkne okrem zábavy pre deti možnosti aj športovcom.

Ide totiž o výnimočnú formu cvičenia, ktorá ponúka spestrenie bežného športovania a posilňovania. Výzvu tak cvičením s vlastnou váhou ponúkne aj pravidelným športovcom.

Z dôvodu rekonštrukcie je pre teraz ihrisko zatvorené od 25. októbra a uzatvorené bude do konca roka 2023. Dovtedy by mala byť stavba sfinalizovaná a mesto tak v novom roku zase raz ponúkne nové možnosti svojim vďačným obyvateľom.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

Zdroje: tsmg.sk, galanta.sk
Zdieľať na Facebooku