28.02.2024, meniny má
4. januára 2023

Nový rok privítali aj v galantskej nemocnici. Na pôrodnej sále ho oslavovali šťastní rodičia

Nový rok privítali aj v galantskej nemocnici. Na pôrodnej sále ho oslavovali šťastní rodičia
Zdroje: unsplash.com/FB Mesto Galanta - oficiálna stránka MsÚ
reklama

Väčšina obyvateľov Slovenska oslavovala na Silvestra koniec roka 2022 a vítala nový rok 2023. Galanta nie je výnimkou a aj tu ľudia oslavovali naplno. Niekedy si však neuvedomíme, že kým väčšina oslavuje túto opakujúcu sa tradíciu, niekomu inému sa akurát mení celý život.

Na novorodeneckom oddelení sa rodia detičky, ktoré uzatvárajú starý rok a potom tie, ktoré sa narodia ako novoročné bábätká. Ich rodičia sa tešia a zároveň sa mení život im, ich rodine a aj novému členovi rodiny.

Ak ste aj vy narodení na konci alebo na začiatku roka, častokrát sa pozabudne aj na vaše narodeniny, pretože každý sa teší na oslavy Silvestra. Takíto ľudia majú však o to väčší dôvod oslavovať.

Galanta a jej prvé dieťatko v roku 2023

Galantská nemocnica privítala svojho prvého novonarodeného občana až v podvečerných hodinách. Chlapček sa narodil maminke Adriane o 16.45 hod. s váhou 3350 gramov a 50 centimetrov. Dostal meno Noel a obaja s mamičkou sú v poriadku.

reklama

V pondelok 2. januára 2023 ho boli navštíviť aj primátor Mgr. Peter Kolek a vedúca oddelenia všeobecnej a vnútornej správy MsÚ Zuzana Morovičová. Noelovi zostane pamiatka na tento deň, pretože dostal od mesta Galanta malý darček a mamička kyticu kvetov.

Zdroj: fb Mesto Galanta – oficiálna stránka MsÚ

Nemocnice siete Svet zdravia

Nemocnica Sv. Lukáša v Galante patrí do siete nemocníc ProCarePrvé dieťa v roku 2023 sa v sieti týchto nemocníc narodilo v Spišskej Novej Vsi.

Svoj príchod na tento svet odštartovalo už 50. min po polnoci. Malý občan dostal od rodičov meno Janko. Janko bude bývať so svojimi rodičmi v obci Rudňany.

O 2.36 hod. sa už z prvého novorodenca tohto roku tešili aj v Michalovciach, stal sa ním chlapček Kristián. A len o pár minút neskôr, o 2.45 hod. sa o slovo prihlásila malá Kiara v rimavskosobotskej pôrodnici.

Novorodencom prajeme veľa veľa zdravia a rodičom kopec lásky, aby ju mohli deťom rozdávať.

Zdroj: FB Nemocnice Svet zdravia

Zdroje: FB nemocnice svet zdravia, FB Mgr. Peter Kolek - primátor mesta Galanta, FB Mesto Galanta - oficiálna stránka MsÚ
Zdieľať na Facebooku