04.02.2023, meniny má
21. januára 2023

Od februára ruší pošta jednu z pobočiek v Galante. Dôvodom je jej nízka efektivita a navštevovanosť

Od februára ruší pošta jednu z pobočiek v Galante. Dôvodom je jej nízka efektivita a navštevovanosť
Zdroje: canva.com/FB Galantské novinky
reklama

Pravidelne sa vám z redakcie snažíme okrem iného prinášať aj tie najdôležitejšie a aktuálne informácie z nášho mesta a jeho blízkeho okolia. Novinkou v roku 2023 bude zrušenie jednej z pobočiek pošty v Galante.

Ide o pobočku pošty Galanta 3 na ulici Českej. Obyvatelia Galanty zo Severa tak budú po novom musieť na poštu zájsť až do centra mesta, kde im budú zabezpečené všetky služby.

Zrušenie pobočky pošty

Slovenská pošta sa neustále snaží napĺňať vlastný strategický plán, v ktorom je kľúčovou zložkou zvyšovanie efektivity a optimalizácia služieb. Aktuálne poskytujú na celom Slovensku služby občanom prostredníctvom 1 503 pobočiek: 1 426 pôšt, 34 pôšt partner a 43 poštových stredísk.

Svoje služby poskytuje občanom tiež prostredníctvom piatich pojazdných pôšt a 15 zmluvných výdajov zásielok. Vychádza to tak, že z celkového počtu 2 890 obcí na Slovensku sú služby pošty poskytované iba v 1 299 z nich, čo predstavuje 45 % pokrytie celého Slovenska.

reklama

Pošta Galanta 3 na adrese Česká 1450/9 patrila medzi pobočky s najmenším záujmom obyvateľov o poskytované služby, a preto bola odborníkmi vyhodnotená ako neefektívna. Po dôkladnej analýze a finálnom vyhodnotení pobočky ako neefektívnej bol schválený návrh na jej zrušenie. Jej klienti zo Severu budú teda na poštu od 1. februára 2023 musieť dochádzať ďalej.

Slovenská pošta však ubezpečuje, že aj napriek zrušeniu jednej z pobočiek nebudú klientom pošty odopreté žiadne služby. Na pobočke Pošta Galanta 1 (ulica Zoltána Kodálya 768/31) budú zákazníkom poskytnuté všetky služby, ktoré využívali aj na rušiacej sa pobočke. Vzdialená od pôvodnej pobočky je cca 1,8 kilometra a balíky budú klientom doručovať ako doteraz.

Zdroj: FB/Galantské novinky

Zdroj: FB Galantské novinky

Zdroje: galanta.sk
Zdieľať na Facebooku