16.06.2024, meniny má
6. mája 2024

Už onedlho sa môžeme tešiť na partnerské podujatie s názvom Mikulov baví Galantu. Čaká nás ochutnávka tých najlepších vín a chýbať nebude ani skvelá hudba

Už onedlho sa môžeme tešiť na partnerské podujatie s názvom Mikulov baví Galantu. Čaká nás ochutnávka tých najlepších vín a chýbať nebude ani skvelá hudba
Zdroje: mikulov.cz/canva.com/galantasity.sk
reklama

Galanta a Mikulov sú partnerskými mestami oficiálne už do roku 2003. Vďaka partnerstvu vzniklo a naďalej vzniká mnoho spoločných podujatí. Čerpá sa z neho však aj inšpirácia – niečo si odnesie Mikulov z Galanty, iné zase my od Mikulova.

Nedávno sa u nás uskutočnil aj nádherný spoločný koncert žiakov z umeleckých škôl z  Mikulova a Galanty. Teraz nás čaká úžasné a už tradičné podujatie, Mikulov baví Galantu 2024.

Mikulov baví Galantu 2024

Kultúrno – spoločenské podujatie Mikulov baví Galantu bude ako inak, spojené aj s tradičnou ochutnávkou vín z mikulovského mikroregiónu. Naše partnerské mesto Mikulov je navyše vo víne a vinohradníctve naozaj domaMáme sa preto na čo tešiť.

Okrem ochutnávky tých najlepších lahodných vín sa dočkáme aj príjemného kultúrneho programu. Vystúpi kapela JAZZPETIT Q, ktorá prinesie rytmy a melódie modernejších jazzových žánrov.

reklama

Tešiť sa však môžeme aj na Cimbálovú muziku Klaret, ktorá postaví do tanca nejedného diváka. To všetko priamo na nádvorí neogotického kaštieľa v našom mestskom parku už 11.mája od 18:00 hod.

Poistené je dokonca aj počasie – akcia sa bude konať aj keby, ľudovo povedané, traktory padali. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie jednoducho presunie do estrádnej sály MsKS v Galante.

Ako sa tak na to pozeráme, nie je nad čím rozmýšľať. Medzinárodná spolupráca nášmu mestu naozaj pristane. Už teraz sa vďaka nej môžeme tešiť na vynikajúce vína a program z oblasti, ktorá je takpovediac vinárskou legendou.

Pripravme si preto chuťové poháriky na to najlepšie víno opradené legendami a vychutnajme si krásne chvíle spolu s hudobným programom priamo u nás, v Galante.

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroj: domkulturyga.sk

Zdroje: domkulturyga.sk
Zdieľať na Facebooku