29.11.2023, meniny má
18. januára 2023

Futbalový ostrostrelec z Trstíc Nikolas Juhos je postrachom brankárov v piatej lige skupiny Juhovýchod

Futbalový ostrostrelec z Trstíc Nikolas Juhos je postrachom brankárov v piatej lige skupiny Juhovýchod
Zdroje: Nikolas Juhos/ujszo.com
reklama

Nedávno sme vás informovali o mladom atletickom talente z nášho mesta Patrikovi Dömötörovi. Z Galanty a jej okolia však pochádza mnoho športových talentov.

Dnes si predstavíme šikovného futbalistu z Trstíc Nikolasa Juhosa. Článok pre naše médium opäť pripravil Jozef Cvajniga.

Futbalistom od detstva

Nikolas Juhos sa narodil 22. novembra 1996. S futbalom začínal v Galante v mladšom a neskoršie v staršom doraste, kde bol aj kapitánom mužstva. Jeho cesta potom viedla do Dunajskej Stredy, kde navštevoval športové gymnázium.

Neskôr dostal od jedného z učiteľov ponuku obliekať dres DAC Dunajská Streda v kategórii staršieho dorastu, kde mohol odohrať ešte plné dve sezóny. Ponuku síce prijal, ale po dvoch rokoch dal na hlas svojich kamarátov, ktorí ho chceli mať opäť doma v Trsticiach.

reklama

V Trsticiach vybojoval s mužstvom TJ Družstevník Trstice už dva postupy v priebehu posledných dvoch sezón – 2020/2021 a v sezóne 2021/2022. V súčasnom prebiehajúcom ročníku 2022/2023 sú po prvej polovici súťaže Trstice na prvom mieste tabuľky a Nikolas Juhos je so 16 gólmi na čele tabuľky strelcov s náskokom desiatich gólov.

Zdroj: FB Nikolas Juhos

Verný Trsticiam a skvelej partii

Do futbalového klubu, v ktorom vyrástol, sa vrátil ako 19-ročný. Hráči tu spoločne vytvárajú skvelú partiu, ktorú im môžu závidieť mnohé kluby na Slovensku. Podmienky, ktoré im vytvoril ich sponzor František Szabo, sú na želateľnej úrovni, a tak kolektív pod vedením trénera Kristiána Molnára môže pracovať s mužstvom, ktoré má najvyššie ciele aj v tejto sezóne.

Ako v závere svojho monológu Nikolas Juhos povedal: „Chceme postúpiť aj po tejto sezóne, ale len vtedy, keď skončíme v tabuľke na 1. mieste, pretože postupujú prvé dve mužstvá konečnej tabuľky. To preto, že 1. miesto je prvé a postup z 2. miesta by nebol pre nás úspechom.“

Na záver ešte dodáme, že aj v predošlej sezóne 2021/2022 zaznamenal Nikolas Juhos ako tretí najlepší strelec 28 gólov. Sám však priznal, že okrem futbalu dostal aj pracovné miesto, a tak tieto podmienky nemôže odmietnuť a myslieť na prestup mimo Trstíc. Popri robote je možnosť trénovať večer a hráčska partia v kabíne je dôvodom jeho trvalého pôsobenia v tomto futbalovom klube.

Zdroj: FB Nikolas Juhos

Zdroje: Jozef Cvajniga, Nikolas Juhos
Zdieľať na Facebooku