16.06.2024, meniny má
23. augusta 2023

Ku koncu leta sa v Galante chystá výnimočné historické podujatie. Slávny rod Esterházy de Galantha ožije počas nezabudnuteľného víkendu

Ku koncu leta sa v Galante chystá výnimočné historické podujatie. Slávny rod Esterházy de Galantha ožije počas nezabudnuteľného víkendu
galantasity.sk/galanta.sk
reklama

Leto sa už pomaly schyľuje ku koncu a my máme za sebou plno nádherných spomienok a zážitkov z mnoha kultúrnych, športových i gastro podujatí, ktoré nám Galanta pripravila. Ako však leto vrcholí, blížia sa aj skvelé záverečné akcie, ktoré sa s ním rozlúčia vo veľkom štýle.

Koniec augusta je totižto pre naše mesto naozaj výnimočným. Každému Galanťanovi sa totižto už automaticky spája s výnimočným podujatím veľkých rozmerov, ktoré spája kultúru, gastro a najmä históriu. Už tento víkend nás v mestskom parku čaká nenahraditeľné historické podujatie s názvom „A takto to celé začalo…”, Slávny rod Esterházy de Galantha.

Historické dni v Galante budú oslavou rodu Esterházy

Prišiel ten čas, na ktorý mnoho z nás čaká celý rok. Čas keď sa mestom ozýva rinčanie stretu dvoch oceľových mečov a výbušné zvuky historických delobuchov. Ten čas prišiel tradične koncom augusta a v tomto roku sa na výnimočné historické podujatie môžeme tešiť v termíne od 26. do 27. augusta 2023 v areáli neogotického kaštieľa v Galante.

Počas dvoch dní na nás čaká naozaj poriadna nálož historických ukážok, prednášok aj divadelného programu v Slovenskom aj Maďarskom jazyku. Pod holým nebom môžeme zažiť historický šerm či tanec, ľudové tradície, rekonštrukcie bitky, ale aj ukážkovú dobových remesiel. To všetko doplnené o dobré jedlo, lokálne víno s hudbou a zábava je na svete.

reklama

Sobotňajší nabitý deň doplní svojou zvučnou cimbalovou hudbou aj Bertók Tibor és Zenekara. Vo večerných hodinách dobrú náladu navodí King Ivan Vereš – Mr. Funky Nálada a do rána potom Galantu roztancuje live zábava v podaní Spektrum Plus.

V nedeľu sa začne už skoro ráno veľmi lákavými raňajkami v parku a po celom dni nabitom históriou a kultúrou nášho mesta poteší hitmi z celého sveta Norbert Pompa a band. Unikátne podujatie sa nezakončí nijak inak, iba najväčším bašavelom roku s Igorom Kmeťom Jr.

Vstupné na akciu je spoplatnené lístkom v hodnote 3€. Deti do 12 rokov majú však vstup zdarma. Program je naozaj skvelý a veríme, že poteší každého. Nie je preto nad čím ďalej rozmýšľať. Ostáva si iba užiť jeden z posledných letných víkendov na úžasnom historickom podujatí, ktoré nám predstaví Galantu tak, ako ju mnohí možno nepoznáme.

Zdroj: galanta.sk

Zdroj: galanta.sk

 

Zdroj: nkga.sk

Zdroj: nkga.sk

Zdroj: nkga.sk

Zdroj: nkga.sk

Zdroj: nkga.sk

Zdroj: nkga.sk

Zdroje: galanta.sk, nkga.sk
Zdieľať na Facebooku