16.06.2024, meniny má
8. mája 2024

Máj v knižnici sľubuje inšpiratívny edukačný program plný tvorivosti, workshopov a prednášok pre všetkých

Máj v knižnici sľubuje inšpiratívny edukačný program plný tvorivosti, workshopov a prednášok pre všetkých
Zdroje: naucne-prednasky.sk/canva.com/galantasity.sk
reklama

Príchod mája do nášho mesta bol naozaj príjemný a to nielen pekným počasím, ale aj mimoriadnym programom. Zaujali nás prvomájové slávnosti, ale aj Májová veselica počas 8. mája.

Špeciálnym nabitým programom v edukačnom aj osvetovom duchu nás naprieč májom poteší aj naša skvelá Galantská knižnica. Pozrite sa s nami na to, čo všetko chystajú počas mája v našom meste.

Máj v knižnici

Nielen do mesta, ale aj do knižnice dorazil máj a so sebou priniesol aj čerstvý závan z prírody, vedy a vzdelávania. Tešiť sa naň môžeme už v druhej polovici mesiaca. Všetok program je navyše bezplatný.

Program začne vedou pre malých aj veľkých16. mája o 10:00 hod. a 11:00 hod., kedy sa budeme môcť zúčastniť prednášky s Dušanom Valentom. Pripravil si tému s názvom základy kritického myslenia a zúčastniť sa jej môžu všetci v knižničnej klubovni.

reklama

Dňa 30.5. o 13:30 zase mnohých poteší zaujímavý workshop o významných miestach našej Galanty. Niesť bude príznačný názov Vymaľuj si svoje mesto. K dispozícii budú ilustrácie aj maľovanka známeho Šalianskeho tvorcu a ilustrátora Miroslava Regitka.

Les ukrytý v knihe

Zabudnúť nemožno ani na inšpiratívnu sériu podujatí s prírodnou tematikou, o ktorej sme u nás mohli počuť už aj v minulosti. Les ukrytý v knihe ponúka prostredníctvom viacerých prírodne orientovaných podujatí nový pohľad na prírodu ako takú.

Cieľom je totižto upriamiť pozornosť nielen detí na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť. V našom mestskom parku nás už 27.5. o 10:00 hod. čakajú interaktívne a motivačné hry s lesnými pedagógmi s názvom Tajomstvá lesa.

Počas celého mesiaca budú okrem iného prebiehať aj súvisiace lesné aktivity. Jednou z nich je aj tvorivá dielňa v oddelení pre deti. Deti tu majú možnosť ozdobiť svoj strom a posilniť tak opäť vzťah k prírode.

Keďže sme na pôde knižnice, neexistuje možnosť, že by sa vynechalo čítanie. Čítanie s témou les pre najmenších sa koná každú stredu o 10:00 hod. v maďarskom jazyku a každý štvrtok o 10:00 hod. v slovenskom jazyku.

V rámci pútavej prezentácie sa navyše môžeme dozvedieť o procese vzniku knihy až po bod, kedy sa dostane k čitateľovi. Zaujať však môže aj výstava ilustrácií a kníh autorky Adely Režnej, či exkurzia po Galantskej knižnici.

V redakcii sme úplne bez pochýb, pretože vieme, že v tejto bohatej programovej nádielke si nájde čosi každý z čitateľov. V máji totižto naša knižnica aspoň metaforicky rozkvitne a prinesie svojim návštevníkom plody poznatkov, inšpirácie a lásky k prírode.

Zdroj: FB/Galantská knižnica Galanta

Zdroj: FB/Galantská knižnica Galanta

Zdroj: FB/Galantská knižnica Galanta

Zdroj: FB/Galantská knižnica Galanta

Zdroje: FB:Galantská Knižnica Galanta
Zdieľať na Facebooku