28.02.2024, meniny má
13. januára 2023

Obľúbeného primára galantského urgentu MUDr. Fatrsíka si dvojica Lužifčák pozvala do svojho podcastu. Na nahrávanie prišiel po 28-hodinovej službe

Obľúbeného primára galantského urgentu MUDr. Fatrsíka si dvojica Lužifčák pozvala do svojho podcastu. Na nahrávanie prišiel po 28-hodinovej službe
Zdroje: youtube.com/trend.sk
reklama

Radi počúvate podcasty? Niekto si ich pustí pri cvičení, niekto pri prechádzke, niekto miesto hudby pri trávení času za volantom.

Najčastejšie počúvame podcasty prostredníctvom aplikácií či streamovacích služieb. Medzi najobľúbenejšie patria Spotify, Google podcasty, Apple podcasty, Podbean, Soundcloud či RSS.

Známa dvojica Lužifčák (Jakub Lužina a Gabriel Žifčák), ktorá má len na YouTube kanáli viac ako 40-tisíc odberateľov, robí pravidelne rozhovory s rôznymi zaujímavými hosťami. V poslednom diele s úctyhodným poradovým číslom 183 sa porozprávali s primárom urgentného príjmu v Galante MUDr. Jozefom Fatrsíkom.

Primár s vlastným podcastom

Pojem Doktor má Filipa je určite mnohým povedomý. Ide o podcastovú šou, v ktorej Jožko Fatrsík – primár z urgentného príjmu v nemocnici SVET ZDRAVIA v Galante, spolu so svojím kolegom opisujú, čo sa deje za dverami ambulancie.

reklama

Jedným z hlavných cieľov jeho podcastov je zvýšiť gramotnosť ľudí v oblasti zdravotníctva a varovať ľudí pred omylmi, ku ktorým môže prísť aj v prípade „samodiagnózy“ či zanedbania vzniknutého zranenia. Základnou myšlienkou bolo vysvetliť ľudom, kedy majú na urgentný príjem prísť a kedy nemusia.

Určite to poznáte. „Veď to netreba zašívať, to sa zahojí. Na internetovom fóre som si prečítala, čo vraj na to pomáha…“ Asi každý z nás toto buď zažil, alebo bol niečomu podobnému svedkom.

fatrsík

ZDROJ: FB DOKTOR MÁ FILIPA

Na nahrávanie prišiel po niekoľkohodinovej službe

Čakáte vážny rozhovor? S dvojicou Lužifčák toto nie je skrátka možné. Títo komici, resp. stand-up komici, majú svoj jedinečný štýl a druh humoru. Pre niekoho možno občas prestrelia, pre iného vtipne zaobalia aj to, čo ostatní nedokážu povedať.

Vypočujte si ich najnovší rozhovor s MUDr. Jozefom Fatrsíkom, ktorého, mimochodom, nepozvali po prvý raz. Na ich horúcej stoličke sa ocitol aj pred dvoma rokmi.

Čo sa odvtedy zmenilo, aká služba predchádzala samotnému rozhovoru a aká dôležitá je prevencia v živote? Dozviete sa v podcaste nižšie.

Zdroje: seredsity.sk, audiolibrix.com, visibility.sk, podmaz.sk
Zdieľať na Facebooku