29.11.2023, meniny má
23. marca 2023

Na Mestskom úrade v Galante je inštalovaná výstava žiackych prác zo ZUŠ v Galante

Na Mestskom úrade v Galante je inštalovaná výstava žiackych prác zo ZUŠ v Galante
Zdroj: FB ZUŠ Galanta
reklama

Základnú umeleckú školu so sídlom na sídlisku SNP v Galante navštevuje 530 žiakov rôzneho veku. Študenti jej výtvarného odboru pracujú každoročne na zdokonaľovaní a spoznávaní rôznych výtvarných techník.

Svoje úsilie zachytávajú a zvečňujú v obrazoch, predmetoch vyrobených z hliny alebo pomocou inej techniky. Okrem toho, že žiakom na pamiatku ostanú ich výtvory, dostanú aj vysvedčenie za svoje celoročné snaženie.

Pani učiteľky na tzv. výtvarnej sú nielen milé, ale aj trpezlivé a vedú deti k vycibreniu zručností. Do zručností sa, samozrejme, ráta aj vzdelanie a rozhľad, ktorý získavajú popri kreslení od svojich vyučujúcich.

Malí veľkí umelci

Viac ako polovica školského roka je za nami a žiaci galantskej ZUŠ stihli vytvoriť už pekné množstvo umeleckých prác. Každé nové zadanie trvá určitú dobu, niektoré sú „ľahké“ a trvajú krátko, iné sú zložitejšie a na ich vytvorenie potrebujú žiaci dlhší čas.

reklama

Striedanie a učenie sa nových techník a veľká trpezlivosť posúva žiakov krok po kroku vpred. Časom sa tak nazbierajú aj diela vhodné pre rôzne výstavy a súťaže od mestských cez regionálne až po celoštátne.

Aktuálne sa jedna výstava koná aj vo vestibule Mestského úradu v Galante a vystavené diela si môžete prísť pozrieť počas otváracích hodín úradu. Výstava s názvom Farby jari prezentuje práce všetkých žiakov okrem absolventov.

Jej inštalácia síce trvala iba dva dni, ale samotné diela vznikali mesiace. Výstava vo vestibule MsÚ potrvá do 31. marca 2023. Reportáž z výstavy priniesla RTV Krea.

Ďalšou výstavou vo vestibule MsÚ bude Absolventská výstava, ktorá sa uskutoční v júni 2023. Absolventami sú žiaci 1. stupňa štúdia po 8 rokoch absolvovaného štúdia a žiaci 2. stupňa štúdia po ďalších 4 rokoch štúdia.

Samotní učitelia budú vystavovať svoje diela počas letných mesiacov v Renesančnom kaštieli na výstave pod názvom Salón.

Zdroj: FB ZUŠ Galanta

Zdroj:FB ZUŠ Galanta

Zdroj: FB ZUŠ Galanta

Zdroje: FB ZUŠ Galanta, rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku